ייצוג בעבירות מס

23 מאי 2019

ייצוג עבירות מס

ייצוג משפטי של חשודים בביצוע עבירות מס, עבירות המצריכות טיפול של עורך דין הלבנת הון ועבירות צווארון לבן הוא ייצוג משפטי שהכללים החלים לגביו דומים לכללים החלים על כל תיק של חקירה כלכלית. חקירה זו מתחילה למעשה בשלב הסמוי, בו מבוצעת חקירה כנגד חשוד, בין בגין ביקורת יזומה שנעשתה בבית העסק ובין בגין מידע מודיעיני שהתקבל ברשות המיסים. בשלב זה, אין לחשוד ידיעה על עצם כך שהוא חשוד ושמבוצעת חקירה סמויה לגביו, ולכן גם אין צורך בייצוג משפטי. מרגע שהחקירה עוברת אל המישור הגלוי, או אז חשוב מאוד לקבל את הייצוג המשפטי המתאים, ולעשות זאת כמה שיותר מוקדם, החל מהדקות הראשונות של התפתחות האירוע.

ייצוג ראשון החל מהרגע הראשון

ככלל, ייצוג משפטי הוא הדבר הראשון שאתם רוצים להקדיש לו זמן ומאמץ מרגע שאתם מבינים שאתם מצויים במעמד של חשודים, עוד לפני שאתם מספרים את הגרסה שלכם לחוקרים. במרבית המקרים, המעבר מהשלב הסמוי לשלב הגלוי של החקירה מתבצע בצורה מאוד אגרסיבית עם עיכוב ומעצר ראשוני של החשודים המעורבים, החרמת מחשבים ומסמכים וביצוע חיפוש בביתו ובבית העסק של החשוד. כבר בשלב זה ינסו החוקרים להוציא מכם מידע שיכול לשמש נגדכם בהמשך הדרך, ולכן, על אף המצב הרגשי הלא פשוט שמהלך כזה יכול להביא אתכם אליו, חשוב מאוד שתתעשתו במהירות ותעשו את הנדרש על מנת להשיג את הייצוג הדרוש.

 

ייצוג משפטי בתחילת החקירה ובשלבי המעצר

הייצוג המשפטי עשוי להידרש לכם בשני שלבים מרכזיים

• ברגע שאתם מבינים שהחקירה עברה אל המישור הגלוי שלה, וזה למעשה קורה כשאתם מוצאים את החוקרים בפתח ביתכם
• בשלב המעצר, הארכת המעצר ושחרור בערבות

במסגרת המעבר לחקירה גלויה, יגיעו החוקרים אל ביתכם ו/או אל בית העסק שלכם. כבר בשלב זה כדאי לזכור כמה דברים חשובים. הדבר הראשון שחשוב להבין הוא שלאף חוקר, שוטר או נציג חוק אסור להיכנס לביתכם או לבית העסק שלכם ללא צו חיפוש חתום על ידי שופט. כאשר מוצג בפניכם צו החיפוש, קראו אותו ונסו להבין מתוכו מהי הסיבה לצורך בביצוע החיפוש. לעניין תהליך החיפוש כדאי לדעת שחיפוש במחשבים דורש צו ייעודי בפני עצמו. כמו כן, את החיפוש חייבים ללוות שני עדים לכל אורכו, וכל עוד לא נוכחים שני עדים כאלה, לא ניתן לבצע את החיפוש. איש החוק המבצע את החיפוש, חייב לפרט את כל הפריטים שנלקחו במסגרתו ברשימה שאותה תוכלו לסקור וקבל ממנה העתק.

בחירת ייצוג משפטי מקצועי וייעודי

חקירה הוא עניין לא פשוט, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בחקירה כלכלית. כאשר החוקרים מגיעים אליכם, הם אוחזים בידיהם כמות מכובדת של ראיות ומסמכים שיכולים לשמש נגדכם, ולכן ישנה חשיבות רבה לאופן בו אתם מתנהלים מולם לאורך החקירה כולה.

בהתאם לכך, חשוב להקדיש את הזמן והמאמץ הדרושים כדי להשיג את הייצוג המתאים, ייצוג מקצועי של עורך דין המתמחה בעבירות מס, הלבנת הון וצווארון לבן. חקירות אלה מגלמות מורכבויות רבות הן בהיבט הכלכלי מקצועי, והן בהיבט המשפטי, ועל כן, לייצוג נאות יכול להיות ערך רב עבורכם, ולתוצאות החקירה וההליך המשפטי כולו מבחינתכם.

עוד מאמרים בנושא
כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2024 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם