עורך דין פלילי

ספר החוקים הישראלי, ולמעשה ספרי החוקים בכל מדינה ומדינה, מורכב ממספר סוגים של עבירות, כשהעבירות הפליליות הן החמורות שבהן. עבירות פליליות כוללות בתוכן שורה ארוכה של עשרות ואף מאות סוגי עבירות, שהגדרתן כפליליות מבוצעת במסגרת החוק עצמו. עורך דין פלילי הוא עורך דין המתמחה בטיפול בתיקים משפטיים סביב עבירות פליליות כדוגמת עבירות איומים, עבירות תקיפה, עבירות מרמה, עבירות גניבה, קבלת דבר במרמה, עבירות מין, עבירות צווארון לבן, עבירות רצח, עבירות שוד, עבירות אינטרנט, עבירות הימורים וכן הלאה. מן הסתם, אין צורך בהדגשת החשיבות של טיפול בתיקים פליליים על ידי עורך דין פלילי, אבל בהחלט יש להדגיש את החשיבות בבחירת עורך הדין הנכון.

הזכות להגן על עצמנו בפני החוק

עבירות פליליות הן עבירות חמורות, שבהכרח נפתח בגינן תיק פלילי במשטרה, ואשר הענישה בגינן יכולה להיות משמעותית מאוד, החל מקנסות כספיים כבדים ועד תקופות מאסר ממושכות. לא כל אדם שנחשב בביצוע עבירה פלילית, או אפילו מואשם בביצועה, אכן אשם, ובדיוק מהסיבה הזאת, לכל אדם עומדת הזכות להגן על עצמו בפני החוק, הגנה שמושגת במסגרת הליך משפטי מסודר. היכולת של אדם להגן על עצמו, גם אם איננו אוהבים את הרעיון, תלויה מאוד בעורך הדין שהוא בוחר, וביכולת של עורך הדין לנהל את התיק בצורה חכמה ואפקטיבית, ומכאן החשיבות הרבה בבחירת עורך דין פלילי מתאים.

זה לא משנה מה אומר עורך הדין, זה משנה מה אתם באמת יודעים עליו

ככלל, עורך דין פלילי לא יכול להבטיח לכם זיכוי ולא יכול להבטיח לכם דבר. החוק אוסר על עורכי דין להבטיח למרשיהם הבטחות ללא כיסוי, או הבטחות שמיועדות לשווק את פעילותם של עורכי הדין מבלי שיש לכך בסיס חוקי במציאות. מצד אחד, זה נשמע מעט מגביל עבורכם, שכן כיצד תוכלו לדעת עד כמה אטרקטיבי עורך הדין שמולו אתם יושבים, ומצד שני, כאשר אנו בוחרים אנשי מקצוע ונותני שירות, קבלת החלטה על פי מה שהם עצמם מספרים לנו היא לא בדיוק התנהלות נכונה שבה אנו רוצים לנקוט. אם כך, מהי הדרך הטובה ביותר למציאת עורך דין פלילי מתאים עבורכם?

עורך דין פלילי

המלצות וחוות דעת מקצועיות

ובכן, המלצות מחברים, בני משפחה או מכרים, ובעיקר חוות דעת מקצועיות מעורכי דין אחרים, היא הדרך הטובה ביותר לבחירת עורך דין פלילי. עורכי דין חיים בתוך קליקה מקצועית, שבה כולם מכירים את כולם, ואם אתם מכירים עורך דין כלשהו, ולא משנה באיזה תחום משפטי הוא מתמחה, ייתכן מאוד שהוא יוכל להמליץ עבורכם על עורך דין פלילי מתאים. בהמשך לכך תוכלו לחפש מידע אודות עורך הדין שעליו קיבלתם המלצה, ולבחון את הרוח הכללית שמקיפה את פעילותו. האם מדובר בעורך דין שרשומות על שמו הצלחות רבות? האם ההיפך הוא הנכון? באיזה סוגי תיקים היה מעורב עורך הדין? האם ניהל תיקים בעלי נראות ציבורית גבוהה, וכיצד התנהל בהם?

לקבל החלטה ולצאת לדרך – תמיד אפשר לשנות

ואחרי שאמרנו את כל זה, היכולת שלכם לבחון כל עורך דין בנפרד היא די מוגבלת, וגם לא בטוח שיהיה לכם את הזמן או את הפנאי הרגשי לעשות זאת. לפעמים פשוט צריך לקבל החלטה סביב עורך דין שעליו קיבלתם המלצה או חוות דעת מקצועית, ולצאת לדרך. במידה ותגלו שעורך הדין לא ממלא את תפקידו על פי ציפיותיכם, תמיד תוכלו לנתק את הקשר ולבחור עורך דין חלופי, אם כי ישנה חשיבות לשמירה על רצף בייצוג, ולכן עשו את כל שאתם יכולים כדי לבחור נכון מלכתחילה.