מבחן IELTS באנגלית לעורכי דין

9 ינואר 2020

מבחן IELTS באנגלית לעורכי דין

משרד עריכת הדין אגמי כהן סבג ושות’, עוסק במתן ייעוץ משפטי וייצוג (ליטיגציה) בבתי המשפט ורשויות אכיפה אחרות. עורכי הדין של המשרד מעניקים שירותים משפטיים בתחומים השונים כגון פלילים, אישומים בפני צווארון לבן, מיסים, הלבנת הון, מע”מ ועוד. צוות המשרד מסביר הפעם על מבחן IELTS לעורכי דין – מדוע צריך אותו, מה הוא כולל ומתי נדרשים לעמוד בו.

מבחן IELTS, האם רק לעו”ד פלילי

כעורכי דין המתמחים בצווארון לבן, נושאים פליליים מורכבים, ועבירות מס, נדמה כי יובן מכך שהמבחן נועד אך ורק לעורכי דין פליליים. אך לא כך הוא. במדינות מסוימות, מי שרוצה להשתלב בעבודה או בלימודים גבוהים עשוי להידרש לעבור מבחן יכולת. מבחן שליטה, הבעה וכישורי ניסוח בשפה המקומית. במילים אחרות, מבחן IELTS שמיועד לעורכי דין מכל ההתמחויות וכן גם למי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום (סטודנטים לעריכת דין).

אם אתם רוצים להעביר תקופת השתלמות או עבודה בחו”ל, סביר מאוד להניח שמבחן זה מהווה דרישת סף. במיוחד הדברים אמורים לפני שעוברים למדינות כדוגמת אנגליה, ניו זילנד, אוסטרליה, קנדה ומדינות נוספות דוברות אנגלית. זהו מבחן שניתן להיבחן בו גם בישראל אך הוא מוכר בעשרות ומאות מוסדות לימוד גבוהים ברחבי העולם. הוא מוכר גם לצרכי השתלבות בתפקידים שונים, רילוקיישן, הגירה, השתלמויות ועוד.

האם במבחן צפויים תכנים משפטיים

חשוב להדגיש כי מבחן IELTS איננו מבחן שנועד לבדוק את ההכשרה או ההשכלה המשפטית שלכם. עשוי, אך לא הכרחי שיהיו בו תכנים המאפיינים את עולם התוכן האקדמאי. יתכן אף שיופיע קטע קריאה מסוים בעל הקשר משפטי. אך ההקשר הזה הינו הקשר כללי והשאלות הן שאלות הבנה כלליות, שלא דורשות ניסוח משפט או אפילו הכשרה קודמת ורישיון לעסוק בעריכת דין.

international English Language Testing System נועד לוודא שבבואכם למלא תפקיד כלשהו בעולם העבודה או בלימודים גבוהים במדינה דוברת אנלית, הרי שיש לכם את כישורי השפה שיתאימו לכך. לשם זאת, כל נבחן נדרש להוכיח מיומנויות בכל הנ”ל: כתיבה, דיבור (שיחה), הבנת הנקרא, הבנת הנשמע. חלק מהשאלות נעשות בצורה אמריקאית (בחר את התשובה הנכונה). שאלות אחרות, נעשות בעל פה, כך שלבוחן יש צורך להעריך את כושר הביטוי, שימוש בשפה ורמת הביטוי בדיאלוגים. לפני הרשמה לבחינה, יש לשים לב שקיימות שתי צורות. צורה אחת של הבחינה נועדה למי שנרשם ללימודים גבוהים. צורה אחרת הינה כללית, עם פחות דגש על נושאים אקדמאיים ובמידה מסוימת גרסה קצת יותר פשוטה.

האם המבחן דומה לפסיכומטרי

רק בחלקו הקטן המבחן דומה לבחינה הפסיכומטרית או למבחן אמי”ר שאותם, אתם עשויים להכיר עוד מלפני שלמדתם עריכת דין. מרצים שמתמחים בהכנה לבחינה מסכימים שמדובר על בחינה יותר קשה ומאתגרת. בפרט הדבר נובע לא רק מרמת השאלות אלא גם מפרקי האזנה, הבנת שיחה ושילוב של ראיונות ושיחות באנגלית.

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2022 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם