עבירות פליליות בתחום הכספים – המקרים הנפוצים

24 אוגוסט 2021

עד מדינה

מואשמים בביצוע עבירות פליליות בתחום הכספים? פנו לעורך דין בהקדם!

המשפט הפלילי עוסק בעבירות פשיעה רבות ומגוונות ובעלות אופי משתנה. בפועל, עבירה פלילית אינה חייבת להיות כוחנית כגון שוד, רצח, אונס וכו’  אלא הרבה יותר מתוחכמת ואלגנטית. דוגמא טובה לכך הן עבירות פליליות בתחום הכספים ומייד נציג כמה מקרים נפוצים ונסביר כיצד עורך דין מקצועי יכול לעמוד לצידכם במידה וביצעתם את אחת מהן. 

עבירות הונאה 

אלו הן העבירות המתוחכמות ביותר בתחום הכספים וזאת מאחר ומי שמבצע אותן צריך להשקיע מחשבה רבה בהוצאת תוכניתו אל הפועל. בעבירות אלו מבצע העבירה למעשה מציג מצג שווא או מבצע מניפולציה כזאת או אחרת על מנת להשיג דבר מה. עבירות אלו מכונות עבירות “צווארון לבן” והן מבוצעות לרוב על ידי אנשים שעל פניו נחשבים למין השורה, הם אינם אלימים ולמעשה מאוד משכילים ויצירתיים. למשל,  בנקאים שעוסקים בנושאי מחזור משכנתא, השקעות כספים וכו’ ומשתמשים בגישה שלהם אל מקורות המידע של לקוחותיהם על מנת “לעקוץ” אותם מבחינה כספית. הדבר יכול להיעשות על ידי זיוף מסמכים, התחזות, הונאת נושים ועוד.

עבירות שוחד

שוחד מוגדר כטובת הנאה שמסופקת לאדם כלשהו על מנת שיפעל באופן אשר לא תואם את מטרות התפקיד שלו, במטרה להשפיע על תהליכים שונים שמתאימים לאינטרסים של מעניק ההטבה. טובת ההנאה יכולה להיות כספית, שוות ערך לכסף, או כל תמורה שהיא לרבות מין או שירות אחר. עבירה זו נחשבת לחמורה ביותר בחוק העונשין, שמחמיר עוד יותר עם עובדי ציבור לעומת שוחד שניתן מאדם פרטי אל אדם פרטי אחר. 

עבירות מס

העלמת מס והסתרת הכנסות, בין אם באמצעות זיוף מסמכים או הגשת דוחות כוזבים, הם רק חלק מהיריעה הרחבה מאוד של עבירות המס שיכולות להתבצע כנגד מיסים שונים כגון מס הכנסה, מיסים הקשורים למקרקעין, מע”מ, מיסוי על ניירות ערך ועוד. החוק מבדיל בין עבירות מס שבוצעו במכוון (חמורות) לבין עבירות מס טכניות, שבוצעו בתום לב (למשל, טעות בדו”ח) אך גם בגינן עשוי בית המשפט להחליט על עונש חמור שמתבטא במאסר וקנסות כבדים מאוד. 

עבירות פליליות בתחום הכספים – כיצד עורך דין יכול לעזור?

כאשר מוזמנים לחקירה פלילית בגין חשד לביצוע עבירות פליליות בתחום הכספים או כאשר מתחיל רק בירור במקום העבודה באשר לאישום כזה או אחר, יש לפנות אל עורך דין פלילי המתמחה הנושא. באמצעותו תקבלו ייעוץ מלא באשר לדרכי הפעולה המומלצות ביותר, ליווי לאורך כל שלבי הבירור והחקירה וכמובן, ייצוג מלא בבית המשפט. כל עוד תתקשרו עם עורך דין מקצועי, מנוסה ובעל מוניטין רב בזמן, יגדלו הסיכויים לביטול האישומים כנגדכם או לחלופין, לכך שסעיפי האישום ישונו להרבה יותר קלים, מה שיתבטא גם מבחינת העונש.

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2022 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם