מה חשוב לדעת על עבירות פליליות

23 מאי 2019

עבירות פליליות

עבירות פליליות, הן עבירות אשר מתבצעות על ידי אדם כנגד אדם אחר, כנגד ארגון, או כנגד גוף ספציפי והן פוגעות בסדר החברתי התקין ואף עלולות לפגוע ברכוש, בנפש או בשניהם גם יחד. משום שלכל עבירה הדין שלה – בהתאם לסוג העבירה, חומרת העבירה, עברו של החשוד כמו גם לקיחת האחריות, לא ניתן לאמוד מבעוד מועד את היקף העונש שיוטל על החשוד שהפך לנאשם. עבירות פליליות יכולות להיות מסווגות לרמות שונות וביניהן עבירות רכוש, עבירות צווארון לבן, עבירות מין, אלימות, שימוש בסמים, סחר בסמים, אלימות, תקיפה, רצח, אונס וכדומה. ישנן עבירות נוספות, שבעיני האדם הממוצע אינן נחשבות לפליליות, אך הלכה למעשה ובהתאם לחוק, הן אכן מוגדרות כפליליות וביניהן: לשון הרע, שוחד, הימורים בלתי חוקיים, הסתה לגזענות ועוד.

מה לעשות אם נחשדתם בעבירות פליליות

אם נקלעתם למצב בו אתם או היקרים לכם נתפסתם ונחשדתם בעבירות פליליות לרבות עבירות הלבנת הון, עבירות בגין תקיפה או כל עבירה פלילית אחרת, עליכם בראש ובראשונה לפנות אל עורך דין פלילי ולהיוועץ באשר להמשך הדרך וזאת בהתאם לנסיבות. למרות ועף על פי ששכרתם עו”ד, חשוב שתכירו בעצמכם את הזכויות שלכם כחשודים בביצוע מעשה פלילי. בין אם העבירות המבוצעות הן עבירות בדם קר ובין אם העבירות הן עבירות צווארון לבן, חשוב להעניק לנאשם תמיכה וסיוע נפשי. נאשם אשר יושב על ספסל הנאשמים, חש לחץ ומצוקה אדירה ועל כן יהיה זה נכון לתמוך בו ככל האפשר, על אף המעשים בגינם הוא יושב על אותו הספסל.

 

עבירות פליליות – הכירו את עבירות המס במדינת ישראל

רבים נוטים להקל ראש בעבירות מיסוי במדינת ישראל, טעות לא קטנה לכשעצמה. עבירות המס הן עבירות חמורות, אשר הרשעה בגינן עתידה להטיל על החייב מאסר בפועל ו/או קנס כספי. העבירות המדוברות הן עבירות מס הכנסה, אשר נגרמות כאשר אדם חייב למס הכנסה סכום מוגדר בעבור מיסי המדינה הקבועים בחוק וכפועל יוצא, אין הוא ממלא אחר הוראות החוק בכל הקשור לדיווח ותשלום מס. אם היה ונתפסתם מעלימים מס (בין אם העלמת המס היא טכנית ובין אם הוגדרה העלמה כמכוונת), עליכם לשכור את שירותיו של עורך דין מס הכנסהולטפל בעבירה ברצינות שיא, וזאת על מנת להימנע מענישה מחמירה ובין היתר מאסר בפועל.

אחד הקשיים של עבירות מס, בין אם הן התגלו ע”י גילוי מרצון ובין אם נתפסתם על ידי מס הכנסה, הוא הישיבה על ספסל הנאשמים ואם מדובר בענישה החמורה הגוררת מאסר בפועל, הרי שהקושי הוא רב יותר. עורך דין מיסים אומנם סביר ויסייע לכם למזער את הנזק, אך עצם היותכם אנשים נורמטיביים החיים בין אנשים לרוב מהמעמד הבינוני והגבוה, הופך את הסוגיה לקשה יותר. במקרים בהם אתם נחשדים בעבירות מס המוגדרות עבירות צווארון לבן, חשוב לבחור בעורך דין מקצועי ומוביל בתחומו, כזה שיודע ומכיר את הדרכים ואת המשימות שעליו לבצע, כדי שחפותכם תוכח, או לחילופין, כדי שהנזק עבור שיקול הדעת המוטעה שלכם יהיה מזערי ככל האפשר.

ככל שתקפידו לבחור במייצג, דהיינו עורך דין טוב ומקצועי יותר, בעל ניסיון רב בהליכים מהסוג הזה, כך תוכלו להיות שקטים ורגועים יותר, שיש מי שמגן עליכם באופן המקצועי ביותר. עורך דין מיומן, הוא עורך דין שמכיר את העבודה על בוריה, אך במקביל יודע לתמוך בכם ברמה המקצועית – תמיכה שתאפשר לכם למתן את הלחץ בו אתם שרויים כך שלא תעשו טעויות נוספות הנובעות מתוך לחץ.

עוד מאמרים בנושא
not found
23 מאי 2019
not found
23 מאי 2019
not found
23 מאי 2019
not found
23 מאי 2019
כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2024 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם