כל מה שרצית לדעת על חקירה כלכלית

מהן חקירות כלכליות?

חקירה כלכלית הינה אחד הכלים הנפוצים והמרכזיים במסגרת הליכי איתור רכושו של חייב, עסקיו ונכסיו. נושים רבים דוגמת מוסדות כלכליים, חברות ביטוח ולקוחות פרטיים אשר אינם מצליחים להביא לסיומו של החוב כלפיהם עושים שימוש תכוף בחקירה כלכלית. החקירה הכלכלית הינה הליך מקיף ויסודי אשר אמור בסיומו של דבר להשיב לנושה את כספו.

באילו מקרים תידרש חקירה כלכלית?

המציאות הכלכלית בישראל משקפת תמונה עגומה של מאות ואלפי בעלי חוב וסכסוכים עסקיים על רקע פשיטות רגל, פירוק שותפויות, הונאות כלכליות וכדומה. חקירה כלכלית תביא לשיקוף מלא ולמיפוי מצבו הכלכלי של החייב. בין היתר יבדקו מקום עבודתו, היקף משרתו, יאותרו חשבונות בנק בבעלותו או חשבונות אשר היה שותף לניהולם.

החקירה הכלכלית תחשוף כל רכוש אשר בבעלותו של בעל החוב לרבות נכסי דלא ניידי, נכסים בארץ ובחו"ל, כלי רכב וכל דבר בעל ערך. בנוסף לכך תחשוף חקירה כלכלית כספים ותשלומים העומדים לזכותו של החייב כגון זכויות מביטוח לאומי, קופות גמל שצבר, קופות חיסכון ותגמולים שוניםבמסגרת החקירה הכלכלית תבוצע סריקה משפטית במהלכה יאותרו תיקים משפטיים בהם מעורב החייב, יתבצע איתור תיקים בהוצאה לפועל הן לחובתו והן לזכותו של החייב.

האם חקירות כלכליות יכולות להיות בהיקף ובתקציב מצומצם?

חקירה כלכלית יכולה להתבצע בכל היקף, על פי דרישות הלקוח. לעיתים היא ממוקדת מטרה קרי חשיפה ספציפית של נכסים בארץ של בעל חוב או איתורו בלבד ולעיתים הדרישה היא לחקירה יסודית מאוד ומקיפה הרבה יותר לא רק בארץ אלא במדינות בהן לחייב הייתה דריסת רגל. חקירה בהיקף כזה דורשת איסוף ראיות מסיבי ותיאום מול גורמים רבים בעולם לרבות מוסדות פיננסיים, מערכות משפטיות וארכיוניות.

במילים אחרות, חקירות כלכליות הן כלי משמעותי ביותר, מקיף ויסודי שמטרתו הפיכת כל אבן וחשיפה מלאה של מצבו הפיננסי האמיתי של בעל החוב כלפי נושיו.

חקירה כלכלית

כיצד בפועל מתבצעת חקירה כלכלית?

לא נחשוף את כל סודות המקצוע שלנו כאן, רק נספר כי את החקירה הכלכלית מבצעים חוקרים פרטיים מקצועיים אשר נבחרו על ידינו בקפידה רבה. אותם בעלי מקצוע אשר הוסמכו והוכשרו משך שנים פועלים במסגרת החוק בלבד. במהלך החקירה יתבצע ראשית תחקיר עמוק במטרה לאתר ראשית את מיקומו הפיזי של החייב את סביבת פועלו והתחקות אחר אורח חייו. חקירות כלכליות מצריכות גישה רגישה, אשר משלבת לעיתים רבות פעילות סמויה כירורגית מתחת לפני השטח תוך שימוש בהאזנות סתר במעקבים ובאמצעים סמויים אחרים במטרה להציף את האמת ולחשוף את הצדק.

כיצד לבחור נכון משרד שיוביל עבורנו חקירה כלכלית מוצלחת?

חקירות כלכליות כאמור הנן נושא רגיש, הדורש מיומנות ניסיון ומקצוענות. מומלץ מאוד ל"בדוק בציציות" של האמונים על חקירות כלכליות מטעמכם. אל תהססו לבקש מסמכים ותעודות המעידות על הכשרה מתאימה ורצינותם של נותני השירות עבורכם. וודאו היטב כי קיים רישיון בתוקף לנותני השירות שלכם, בנוסף בררו ובדקו אודות שיתוף פעולה עם גורמים מוסמכים בחו"ל שכן חקירות רבות נערכות מעבר לים.

עדיין מתלבטים? תנו לנו לעזור לכם

אנחנו באגמי כהן סבג ושות' מנוסים במתן שירות חקירות כלכליות. משרדנו צבר ניסיון רב בניהולן של חקירות כלכליות מורכבות ביותר בארץ ובחו"ל. לקוחותינו הם המשאב העיקרי שלנו ומקור גאוותנו זה שנים. אנו מתחייבים לפעול בשקיפות מלאה ובנאמנות מוחלטת תוך מסגרת החוק על מנת להעניק ללקוחותינו שירות מעולה אדיב ובלתי מתפשר. זקוקים לשירותי חקירות כלכליות? נשמח לעמוד לרשותך בטלפון 03-6096467 / 0507637376.