למי פונים במקרה של אונס בצבא?

13 יולי 2021

הטרדה בצבא

לדאבוננו וצערנו, גם מקרים של אונס מתרחשים בצבא, מה שחובה לגנות בכל הזדמנות שרק ניתנת. אם חלילה חייל או חיילת נופלים קורבן לאונס, או שמא מואשמים במקרה אונס בצבא, חובה לקבל סיוע משפטי מוקדם ככל הניתן. הנה מידע מועיל: 

האמת היא, שבמקרים כאלו של עבירות פליליות בצבא, מוטב לקבל סיוע משפטי כמה שיותר בסמוך לאירוע עצמו. ככל שתאחרו לקבל את הסיוע, כך זה עשוי לפעול פחות לטובתכם. אנשים לעיתים מבצעים עבירות פליליות בצבא, נופלים קורבנות לעבירות אונס בצבא, אלימות קשה ועוד. וזה לא בגלל שהצבא הוא מקום מסוכן, אלא פשוט בגלל שבחיים כמו בחיים, ישנם כל מיני סוגים של אירועים, חלקם גם ממש לא אירועים רצויים בכל צורה. 

עבירות פליליות בצבא והסיוע המשפטי שיש צורך לקבל במיידי 

אונס בצבא הוא אחד מאותם אירועים שהיינו רוצים שלא יתרחשו, אבל לצערנו מקרי אונס במהלך השירות הצבאי הם לא נדירים במיוחד. בין אם מדובר בשירות הסדיר או בשירות המילואים, היה ונפלתם חלילה קורבן לאירוע מהסוג הזה, אתם צריכים לקבל סיוע משפטי מטעם עורך דין צבאי מנוסה ובעל ניסיון בדינים הפליליים האלו. 

עבירות פליליות בצבא עשויות להשליך נרחבות ועמוקות על האזרחות. לאחר שהחייל משתחרר משירותו הצבאי, הוא עשוי לסחור עמו עבירות פליליות שביצע במהלך השירות הצבאי, עבירות שאינן נמחקות מהגיליון האישי של אותו חייל, שכעת כבר אזרח לכל דבר. 

סוגי העבירות הפליליות שמצריכות סיוע עורך דין צבאי 

כשמדברים על עבירות פליליות בצבא, חשוב להבחין ולהבדיל בין סוגי העבירות. בעוד שעל עבירות כמו סחר בסמים העונשים הקבועים יהיו X, על עבירות כמו אונס בצבא העונשים יהיו אחרים. אם חלילה חייל ביצע אונס בחייל או חיילת אחרים, העבירה הזו היא עבירה פלילית לכל דבר שמצריכה סיוע משפטי בהקדם. 

גם במקרים אלו, הסיוע שהחייל יצטרך יהיה הסיוע מאת עורך דין צבאי מנוסה. אמנם כמעט כל עורך דין יכול לייצג את הקורבן או את הנאשם, אבל מוטב לבחור בעורך דין אשר מתמחה בתחום הזה של עבירות פליליות במהלך השירות הצבאי. 

האם כל עורך דין יכול לייצג נאשם או קורבן לאונס בצבא? 

בשנים עברו, רק עורכי דין שיצאו מהסנגוריה הצבאית היו מובילים ערכאות משפטיות-צבאיות. כיום, בשנת 2021, כל עורך דין כמעט יכול להיות רשאי לייצג אתכם במשפט צבאי. ובדיוק בגלל הסיבה הזו חשוב לבחור נכון את הסיוע המשפטי שלכם. 

אל תתנו לכל עורך דין לייצג אתכם, עדיף לבחור בסיוע של עורך דין צבאי עם התמחות בפלילים. אם עורך הדין אינו מספיק בקיא בדינים הצבאיים, במקום לסייע לכם משפטית, הוא עלול בכלל לגרום לכם לנזק שייגרר אחר כך גם לחיים האזרחיים שלכם. 

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2022 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם