מתי רשלנות רפואית נחשבת לעבירה פלילית?

9 מאי 2022

מתי רשלנות רפואית נחשבת לעבירה פלילית? not found

הבריאות שלנו היא התשתית של חיינו, והסיבה לכך היא שלא משנה מה אנחנו רוצים לעשות בחיים, מהם החלומות שלנו, השאיפות שלנו, והתוכניות שלנו, עם בריאות לא תקינה אין זה אפשרי. לכן, כאשר אנו זקוקים לטיפול רפואי אנו פונים לשירותי הרפואה השונים במטרה לקבל טיפול יעיל ומקצועי. יחד עם זאת, בעוד שאין ספק שאנשי הרפואה הם אנשים הראויים להערכה ולהוקרה, במקרים שונים אנו נתקלים ברשלנות רפואית שלא רק שלא סייעה לנו במצבנו אלא אף החמירה אותו וגרמה לנזקים חמורים או בלתי הפיכים ובמקרים חמורים אף למוות. ובכל זאת, מאוד חשוב להבין מהי רשלנות רפואית ומתי היא נחשבת לעבירה פלילית. מדוע? מכיוון שלא בכל פעם שהרופאים לא מצליחים להציל את הקרובים לנו מכל, או להעניק לנו טיפול רפואי סימן שמדובר ברשלנות רפואית.

אז מהי בעצם רשלנות רפואית ומתי היא נחשבת לעבירה פלילית?

רשלנות רפואית היא כאשר המטופל אינו מקבל את הטיפול הרפואי הנכון או המתאים כתוצאה מרשלנות, ונגרם לו נזק. רשלנות רפואית יכולה לקרות בכמה מצבים, למשל כאשר נגרם למטופל נזק בזמן ניתוח, כאשר הרופא אינו נכח בזמן מסוים (למרות שעליו להיות נוכח), כאשר הוא עושה טעות שנגרמה מחוסר תשומת לב או שיקול דעת לקוי, כאשר הוא נותן אבחון רפואי לקוי וטיפול תרופתי לקוי, ואפילו כאשר הוא אינו מאבחן מחלה בזמן (למרות שהיה ניתן לאבחן אותה!) ומקטין את הסיכויים לטיפול מציל חיים. כך או כך, רשלנות רפואית נחשבת לעבירה פלילית כאשר הרופא ביצע טעויות לא מוצדקות שגרמו לנזק רפואי, נכות, נזק בלתי הפיך, ומוות.

מה עושים אם נראה לכם שאתם או אחד הקרובים לכם נפגעתם מרשלנות רפואית?

ובכן, בין אם מדובר במקרה רפואי אישי, או ברשלנות רפואית שגרמה לאובדן חיים של קרוב משפחה, ניתן ואף חשוב לנקוט צעדים משפטיים. חשוב לציין שצעדים משפטיים הם לא רק עבור “צדק”, אלא לא פעם הנזק שנגרם לנו כרוך בטיפולים רפואיים יקרים לאורך החיים ואין שום סיבה מוצדקת שאתם תישאו בעול הכלכלי שנגרם מהרשלנות הרפואית של הרופא שטיפל בכם ולכן עליכם לקבל פיצויים. יחד עם זאת, חשוב מאוד להבין שלא מדובר בהליך משפטי פשוט, וצריך להוכיח שאכן נגרמה לכם רשלנות רפואית. התהליך עצמו כרוך בבירוקרטיה, חוות דעת נוספות, במקרים שונים הגעה לפשרה, מאבק משפטי ארוך, פנייה לנוטריון, עדויות שונות, פתיחת התיק הרפואי, השגת מסמכים ועוד.

החשיבות של סיוע משפטי בתביעות כנגד רשלנות רפואית

כאשר מדובר בתביעות משפטיות כנגד רשלנות רפואית, סיוע  משפטי של עורך דין הוא קריטי, אך לא רק, אלא חשוב לבחור בעורך דין שמתמחה בתביעות של רשלנות רפואית, שמכיר באופן יסודי וממוקד את החוק בישראל בתיקים מסוג זה, ושיש לו הצלחות מוכחות בתביעות של רשלנות רפואית. זכרו, מדובר בעתיד שלכם, וביכולת שלכם לממן טיפולים קריטיים עבור הנזק שנגרם לכם.

 אז הנכם מחפשים עורך דין מומלץ לתביעות כנגד רשלנות רפואית?

משרד עורך דין ישר יעקובי המוביל בתחום הייעוץ המשפטי וייצוג תביעות ברשלנות רפואית ישמח לסייע לכם ולהיאבק על הזכויות שלכם,

למעבר לאתר המשרד, לחצו כאן – https://www.yashar-law.co.il

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2022 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם