מה לעשות אם קיבלתי זימון למשפט צבאי?

22 ינואר 2024

עורך דין צבאי

זימון למשפט צבאי יכול לעורר חששות רבות, וחשוב לא להיות שאננים ולהתחיל לפעול עם קבלת הזימון. מה אפשר לעשות אחרי קבלת הזימון למשפט? הנה כמה עצות

מתי מקבלים זימון למשפט צבאי?

זימון למשפט צבאי יכול להגיע עבור אישומים בסוגים שונים של עבירות, בין אם מדובר בעבירות צבאיות ובין אם לאו דווקא. כשהתקבלה ההחלטה להעמיד את החייל לדין הוא יקבל זימון למשפט צבאי וכעת על החייל להתכונן עד כמה שניתן להליך העומד בפניו. חשוב לדאוג לייעוץ משפטי כבר עם קבלת הזימון למשפט ולהתחיל לקדם את בחירת עורך הדין במהרה. 

קבלו ייעוץ מהיר

עליכם להבין ולהכיר את הזכויות שלכם כחיילים הנשפטים במערכת הצבאית, עורך דין צבאי יכול לעזור לכם לממש את זכויות אלו. לדוגמא, חיילים רבים לא יודעים כי אסור להשאיר אותם בריתוק לפני ההליך המשפטי וללא סיוע מעורך הדין סביר להניח שחיילים רבים לא היו מודעים לכך ונשארים בריתוק למרות שזה נעשה בניגוד לחוק. לפנייה מהירה לעורך הדין הצבאי יתרונות רבים, ולכן עם קבלת הזימון נסו לראות כיצד אתם דואגים לכך שיהיה לכם ייעוץ וסיוע משפטי לאורך כל הדרך. 

הבינו לעומק על מה אתם נשפטים

אחת הטעויות הגדולות ביותר של חיילים הן להישפט בלי להבין עד הסוף מה העבירה בגינה הם נשפטים. דעו כי יש לכם את הזכות לעיין בעדויות לפני המשפט וכמובן להיעזר בעורך דין שיסייע לכם למצות את כל הזכויות שלכם ולוודא כי המשפט נעשה בצורה הוגנת. לא תמיד המפקדים מפרטים בפני החיילים את סיבות הזימון ואת פרטי המשפט המלאים, וחשוב להבין כי אין שום סיבה שתשארו באפלה לגבי פרטי המשפט. 

לקחת ברצינות את ההליך המשפטי

אל תזלזלו בזימון למשפט הצבאי, וקחו אותו בכובד ראש. אמנם מדובר בהליך משמעתי צבאי, אך הוא בהחלט יכול להשפיע על החיים שלכם לאחר השחרור. כמובן שקיימות דרגות שונות של עבירות, אך חשוב לקחת ברצינות את ההליך המשפטי ולדאוג לכך שתצאו זכאים. ביחד עם עורך דין מנוסה תוכלו להציג את הצד שלכם בצורה הטובה ביותר, להסביר מדוע אתם חושבים שאתם זכאים ולממש את הזכויות שלכם בתור חיילי צהל. 

לשמור על קור רוח

חשוב להיות עם יד על הדופק, אבל גם לא להילחץ יותר מדי. הלחץ יכול להשפיע עלינו לרעה, וחשוב לנסות ולהיות כמה שיותר קרי רוח. כמובן שזה לא קל, וזה הגיוני שיהיו לכם חששות, אך כאשר אתם נפגשים עם עורך הדין נסו לשמוע ממנו כמה שיותר מידע מרגיע שיכול לעזור לכם, ולהבין טוב יותר את המצב. הרגישו בנוח עם עורך הדין שלכם ושתפו אותו בתחושות שלכם לגבי המשפט, הוא ינסה לעזור ולסייע לכם עד כמה שניתן במטרה להוכיח את חפותכם. 

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2024 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם