עצות שימושיות שיעזרו לכם להתנהל נכון

13 מרץ 2018

עצות שימושיות שיעזרו לכם להתנהל נכון בתור בעל עסק עצמאי

עורכי דין רואים מדי יום מהי המשמעות של עבירות פליליות. אלו מחירים משלמים אנשים שמעדו, שביקשו או קיבלו שוחד, שמעלו בכספים, שניסו “להתחכם” ולא לשלם מיסים או התרשלו כבעלי מקצוע. על בסיס הניסיון הניכר בעריכת דין והידע בחוק, בחרנו הפעם להעניק עצות לבעלי עסקים. עצות שימושיות שיעזרו לכם להתנהל נכון בתור בעל עסק עצמאי, ללא הסתבכות עם החוק, תוך מקסום הכנסות.

הוציאו חשבונית כחוק כדי לא להסתבך

גם בעסקים מתחילים חשוב מאוד להשקיע בשיווק העסק. שיווק נכון מביא הרבה לקוחות. עם זאת, אל תנסו “לעגל פינות”. בכל פעם שאתם גובים כסף מלקוח, הפיקו חשבוניות מס. ראינו יותר מדי מקרים של אנשים שחשבו שלא יקרה כלום אם יעלימו הכנסות פה ושם. בטווח הקצר, משלמים פחות מס. אבל תאמינו לנו, לא ישנם טוב בלילה. ואם ביקורת מס הכנסה תגלה שלא פועלים בדיוק לפי פקודות מס הכנסה, המחיר יקר. חקירות ארוכות. הטלת קנסות. לפעמים גם צעדים פליליים, בהתאם לסוג העברות.

אל תעבדו עם ספקים שמעלימים מיסים

כדאי להימנע מעבודה עם ספקים שמצידם, הם לא ממש רוצים להוציא חשבוניות מס. אמנם זה לא התפקיד שלכם לחנך אחרים לעמוד בדרישות החוק, אבל אל תוותרו על חשבוניות שמגיעות לכם. כשאתם מתעדים את המסמכים הללו בהנהלת חשבונות, אתם בסופו של דבר משיגים ניכוי מס. תשלמו פחות מס הכנסה (כחוק) וגם תוכלו לנכות מס תשומות (משלמים פחות מע”מ).

הימנעו מאי הבנות, על ידי הסכמים כתובים

כעת לנושא אחר, מלבד חשבוניות מס. אם אתם מתנהלים מול גורמים שונים, אל תסתפקו בהסכמים שבעל פה. כאשר מדובר בפרויקטים גדולים, אם אתם לא רוצים לאחר מכן להיגרר לתביעות או לשלם ביוקר, חשוב שהכל יהיה כתוב. הסכמים כתובים לא מעידים על כך שאתם לא סומכים על אחרים. הדברים פשוט מכניסים סדר ומונעים אי הבנות. כבעלי עסקים, סדר מול לקוחות ומול ספקים זה דבר חשוב ביותר, הן בשוטף והן כאשר מגיע מועד תשלום או סיום פרויקט.

בחתימה עם חוזים עסקיים, היעזרו בעורך דין

כשאתם רוצים לארגן חוזה עסקי, אל תוותרו על ייעוץ מעורך דין. יש הרבה מאוד כללים לעריכת חוזים שנחשבים לכשרים, לפי החוק. אם צד אחד נעזר בעורך דין והצד השני לא, הרי שההסכם או החוזה יקפח את הזכויות של הצד שלא התייעץ. כמו כן, הסכם שלא נוסח כמו שצריך עלול להיקלע לקשיים אם הדברים יגיעו לדיון משפטי. אז כדי למנוע בעיות, חוזה חותמים ועורכים רק בעזרת עורך דין.

הימנעו משימוש בתוכנות פירטיות ואל תפרו זכויות יוצרים

אל תנסו לחסוך כסף על ידי שימוש בתוכנות פירטיות לעסק. חברות שמפתחות תותכנה מנהלות מדי פעם מבצעים לאיתור משתמשים לא מורשים. יד קשה ננקטת במיוחד מול בעלי עסקים. חיסכון קטן בסופו של דבר עולה ביוקר וזה בהחלט לא נעים.

הגיעו לפגישות מסודרים וייצוגיים

אף עורך דין לא ירשה לעצמו להגיע לפגישה עם לקוח או עם עורך דין אחר, בצורה מרושלת או מוזנחת או לא ייצוגי. גם לכם, כבעלי עסקים, חשוב להופיע ייצוגיים ומסודרים. הדבר מעורר אמון ורושם טוב וגם מועיל לקידום העסק.

בהעסקת עובדים, הקפידו על מתן תלוש, כחוק

אם אתם מתכוננים להעסיק עובד, אל תנסו להימנע מהוצאת תלוש משכורת. הוצאת תלוש הינה חובה חוקית. אם רוצים לעבוד ללא תלוש, זה אפשרי רק אם העובד מוגדר כפרילנס ומוצא לכם קבלה או חשבונית.

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2022 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם