החזר מס על תרומה לעמותה

24 דצמבר 2020

החזרי מס

תשלום מיסים הוא חובה אזרחית. כאשר אנחנו משלמים מיסים אנחנו יכולים ליהנות מהקלות מסוימות בתשלום המס ובנקודות זכות. כך למשל אם יש לנו תואר אקדמאי אז יש לנו הקלה בתשלום המס. אם יש לנו ילדים יש לנו הקלה בתשלום המס. אחד מנקודות הזכות וההקלה שאפשר לקבל על תשלום מס הוא החזר מס על תרומה לעמותה.

תרומה היא מצווה ביהדות ובדתות אחרות. אם אנחנו רוצים לעשות את הדבר הנכון מבחינה מוסרית כדאי לנו לתרום כסף לעמותות. התרומה שלנו תשתלם גם לנו כי נקבל עליה החזר מס ואז יצא לנו לשלם פחות מיסים בכל שנה. מצב זה הוא מצב בו כולם זוכים ואף אחד לא מפסיד.

החזר מס על תרומה – מה זה?

במרבית המקרים, על פי חוק, החזר מס על תרומה לעמותה או מלכ”ר יכול להעניק הקלה בתשלום המיסים שלנו. כל הקלה שאנחנו יכולים לקבל על תשלום המיסים שלנו יכולה לחסוך לנו הרבה מאוד כסף. החזר המס שנקבל יוכל לאפשר לנו להוציא כסף על הוצאות שונות שיש לנו. החזר מס נועד לאפשר לנו ליהנות מהכסף שלנו וגם לחלק את חלוקת המיסים ולקיחת המיסים באופן הוגן. חשוב מאוד לבחור לתרום לעמותות שחשובות לנו מאוד כמו למשל לילדים יתומים, אלמנות צה”ל או חולי סרטן.

החזר מס על תרומה – למה זה משתלם?

החזר מס על תרומה הוא משתלם מאוד כי אנחנו גם תורמים לחברה וגם עוזרים לעצמנו. קבלת פרס כמו החזר מס על מעשה טוב יכולה לסייע לנו להרגיש טוב יותר. אנחנו יכולים לתרום לכל עמותה שאנחנו רוצים ולקבל החזר מס בתנאי שהעמותה מוכרת ובתנאי שאנחנו מקבלים ממנה קבלה על התרומה שנתנו. חשוב מאוד שנתעקש לקבל קבלה על התרומה שאנחנו נותנים ואם אנחנו לא מקבלים קבלה אז אסור לנו לתרום כי אז לא נוכל לקבל החזר מס. עמותות מסודרות שרשומות ברשם העמותות בדרך כלל ברוב המקרים ינפיקו לנו קבלה ואישור תשלום כך שזה בסדר לתרום להן.

החזר מס על תרומה – איך זה יכול לסייע לנו?

החזר מס על תרומה יכול לסייע לנו בכך שהוא יאפשר לנו לתרום בלב שלם לחברה בה אנחנו חיים. אם יש מטרה חברתית שחשובה לנו מאוד כמו למשל חולי סרטן או כלבים נטושים אנחנו יכולים בהחלט לתת להם תרומה ולהרגיש שאנחנו עושים את הדבר הנכון. כאשר אנחנו תורמים אנחנו מעניקים לחברה שלנו כוח ואנחנו הופכים להיות אנשים טובים יותר.

בסופו של דבר ההחלטה לתרום לעמותות מקבלת משנה תוקף כאשר אנחנו מקבלים הכרה בתרומה שלנו בדמות החזר מס. הכרה זו חשובה מאוד והיא יכולה לסייע לנו לתרום לחברה שלנו כך שהיא תהיה מגובשת וחזקה יותר. אם אנחנו רוצים לתרום אנחנו יכולים לעשות זאת בלב שלם ושקט.

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2022 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם