דיני מיסים – המדריך המקוצר לבעל העסק המתחיל

1 מרץ 2020

דיני מיסים

הקמת עסק בישראל, היא משימה מאוד מורכבת שדורשת התנהלות בכמה מישורים ופעלים בו זמנית, תחת מגוון עצום של כללים ורגולטורים. בין שמדובר על חנות בגדים או מפעל מזון, לכל תחום עיסוק יש את סל המשימות שלו, ולא ניתן להמעיט בערכן. בדיוק מסיבה זו, כבר בשלבים הראשונים להקמת בית העסק שלכם, אתם רוצים להכיר את כל תחומי הפעילות, במיוחד בתחום המיסים והעמידה בתנאים אל מול הרשויות השונות במדינה. זאת, כדי שלא תמצאו את עצמכם מתמודדים עם בעיות משפטיות וקנסות תכופים שיכולים לפגוע בפעילות השוטפת של העסק.

מה כדאי לדעת על דיני מיסים במדינת ישראל?

בתחום המיסוי, לבעלי העסקים הישראלים יש מגוון עצום של חובות ודרישות, אל מול מס הכנה, ביטוח לאומי ומע"מ. אך ביסודו של דבר, חשוב שתכירו את מנגנון התשלום המיסים בכללותו:

תשלום מיסים – על פי רוב, בעל 15 לחודש נדרשים בעלי העסקים להעביר את מקדמות המע"מ, לשלם את חובות הביטוח הלאומי שלהם ולהסדיר את כל ספרי החשבונות והמע"מ שלכם. פעולה זו מבוצעת על פי רוב על ידי מנהלי חשבונות ויועצי מס מוסמכים.

ערעורי מיסים – במידה ואתם מאמינים כי בשלב כל שהוא נגבה מכם סכום מס לא ראלי להיקף הפעילות או לסוג הפעילות שלכם, אתם ראשים לבחור להגיש ערעור. כל ערעור, למע"מ, מס הכמה או לרשות המקומית, נשקל ומבחן בקפידה, בהתאם לכל המידע שסיפקתם לגורם הרשמי. בצורה כזו, תוכלו להבטיח שאתם לא מוצאים כספים חיונים לעסק שלכם, על מיסוי עודף.

גילוי מיסים – במידה ובחרתם לא לעמוד בכל דרישות החוק וביצעתם עבירות מיסוי, אתם עלולים למצוא את עצמכם חשופים לתביעה משפטית. יחד עם זאת, לעיתים מספקות רשויות המס במדינה, הזדמנויות מיוחדות לבצע גילוי מרצון של העלמות מס. במקרה כזה, אתם יכולים לצמצם בצורה משמעותית את הקנסות והסנקציות שיוטלו עליכם, ולצאת לדרך חדשה בעסק.

ייעוץ מקצועי בעולם המיסוי – החלטה חכמה לעסק שלכם

אם אתם רוצים לקחת את תחום המיסוי העסקי לרמה המקצועית הנדרשת לכם, בשגרה או תחת לחץ אירועים ייחודי, מומלץ לפנות לעזרת פורטל עורכי דין מקצועי, או ישירות אל עורך הדין שלכם. הוא איש המקצוע שמכיר את כל הוראות החוק, ויכול לאפשר לכם לקבל תמונת מצב עדכנית אודות העסק שלכם, כמו גם לספק לכם דרכי פעולה משפטיות מתאימות לכל סיטואציה.

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2021 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם