ייצוג עמותות בעת חשד לפלילי

25 אוגוסט 2021

דיני מיסים

עמותות ישראליות ובינלאומיות רבות נקלעות לסכסוכים אשר עלולים להסתיים בתביעה בחשד פלילי. יחד עם זאת, חשוב לזכור שחזקת החפות שקיימת אצל כל אינדיבידואל קיימת גם במקרה שלהן ולכן גם להן מגיע לזכות בייצוג משפטי הוגן. הצטרפו אלינו לסקירה קצרה של העניין וצאו עם תובנות שיעזרו לכם בשעת משבר.

כאשר סכסוך עסקי הופך לחשד פלילי

למרות ההילה אשר אנו נוטים להעניק לעמותות, כדאי לדעת שגם הן חשופות לסכסוכים עסקיים אשר עלולים להסתיים בחשדות פליליים. העבודה עם מגוון של ספקים שונים, עשויה להוביל למקרים של תביעות הדדיות אשר מסתיימות בבית המשפט. לכן, חשוב לייצג באופן חכם כל עמותה ולהציג את המקרה באופן אשר מבהיר את חפותה ומסביר את השתלשלות המדויקת של הענייניים.

חובת החיסיון וחזקת החפות אשר עומדת בפני כל עמותה

ייצגו עמותה מהווה מומחיות של ממש אולם אסור לשכוח שהעקרונות הבסיסיים של המשפט חלים גם על העמותה. חזקת החפות אשר מהווה בסיס בעולם המשפטי המודרני, חלה גם על העובדים באופן פרטני וגם על העמותה באופן כללי. יחד עם זאת, כדאי שכל עמותה תדע שיש לה חיסיון בפנייה למשרד עורכי דין וכי הדברים אשר נאמרים בין מיוצג ולמייצג – הינם דיסקרטיים ובגדר חלק אינטגרלי מכל התהליך.

שמירה על ההתכתבויות והצגתם כראיות

למזלנו, מרבית העמותות אשר שומרות על ההתכתבויות ועל הקבלות שלהם מול אנשים ועסקים שונים, יכולות להבהיר את המצב באופן קל יותר. אין זה אומר שלתביעה לא יהיה בסיס אולם זה בהחלט יכול לעזור ולהציג את המצב האובייקטיבי לפני השופט. באופן עקרוני, חשוב לוודא שכל מסמך מקבל את היחס הראוי לו והוא אכן מתויק באופן הנכון, משום שהוא עשוי להוות ראייה לכל דבר ועניין. 

ניסיונות לחבל בשם הטוב של העמותה

אסור לשכוח שגם חלק מהחשדות הפליליים נובעים מרצון לחבל בשם הטוב של העמותה ובתהליך גיוס כספים שלה. למעשה, יש לא מעט חשודים מיידים אשר עלולים לבצע זאת: עמותות מתחרות, חברות יח”צ אשר נשכרות למטרה ושורה של בלשים פרטיים אשר ישמחו לבצע את העבודה. לכן, בייצוג של עמותה בבית המשפט, רצוי להביא הוכחות קונקרטיות לעבודה תקינה על פי רשם העמותות ולנסות לזנוח את הטינה המהירה שמתעוררת ועלולה לפגוע ביעילות העבודה.

הבנה שלתהליך חוקים (וזמן) משלו

עמותות אשר נתקלות בפתיחה של חקירה או בחשד פלילי אשר מגיע לבית המשפט, צריכות לדעת שמדובר בתהליך ארוך אשר מחייב ייצוג איכותי. למעט מקרים בודדים, מערכת המשפט הישראלית היא מורכבת ודורשת סבלנות אמיתית – בכדי להגיע לתוצאות המבוקשות. כדאי גם לזכור שיש מקרים אשר מסתיימים בפשרה ושתמיד יש את הזכות לפנות לערעורים, כך שנדרשת מומחיות אמיתית בייצוג של עמותות. מומחיות אשר משלבת בין ידע, ניסיון ואורך רוח של ממש.

 

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2022 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם