עבירות פליליות בדיני עבודה

24 אוגוסט 2021

אם אתם מנהלים במקום עבודה, אתם צריכים להיות מודעים לדיני עבודה שנקבעו בחוק ובהתאם להם לבצע הסדרה של כל הזכויות של העובדים שלכם. דיני העבודה נקבעו על מנת למנוע מצבים של ניצול, מרמה ואפליה. אם תבחרו להתעלם מהם, קחו בחשבון שאתם עושים עבירה פלילית שדינה הוא עונש מאסר בפועל וגם תשלום של קנסות גבוהים.
איזה עבירות נחשבות לפליליות בתחום דיני העבודה? אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לסקירה מעניינת בנושא…

אישום מנהלי ואישום פלילי

הגישו נגדכם תלונה הקשורה לדיני עבודה? אחד הדברים הראשונים שעליכם לעשות הוא לקבל ייעוץ בנושא מעורך דין כמו עורך דין לענייני עבודה. במסגרת הייעוץ, תוכלו לשאול שאלות ולקבל תשובות רלוונטיות וכמו כן תוכלו לדעת בוודאות האם העבירה שביצעתם טומנת בחובה אישומים פליליים או שמדובר על עבירה שטומנת בחובה אישום מנהליים בלבד ותשלומים של קנסות. אם מדובר על עבירה הכוללות אישומים מנהליים, הרי שזו מחולקת למספר רמות ובהתאם לכך גם גובה הקנס שיוטל עליכם וכל זאת על מנת להרתיע אתכם ולתת לכם אזהרה ולמנוע מכם להמשיך ולפגוע בעובדים שלכם. כאשר תפנו אל עורך דין, אתם תוכלו לדעת כיצד ואיך להתמודד עם האישומים וכמו כן עם הקנסות. 

איזה עבירות פליליות יש בתחום דיני העבודה?

להלן עבירות נפוצות בתחום דיני העבודה שכוללות בתוכן גם אישומים פליליים:

-העסקה של עובדים זרים שלא כחוק

-פגיעה בזכויות העובד

-פגיעה בשעות עבודת נשים

-אי ניהול פנקסים

-אי מסירה של תלושי שכר לעובדים

-אי תשלום של שכר מינימום לעובדים

-אין מתן שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות

מעבר לעבירות הללו, יש גם עבירות נוספות שלא קשורות באופן ישיר לדיני עבודה אך הן בהחלט מהוות עבירות פליליות כמו עבירות הקשורות ללשון הרע ואלימות. את כל העבירות שהוזכרו לעיל, חוקרת משטרת ישראל או משרד העבודה. לאחר שמסתיימות החקירות, מוגש אישום פלילי כנגד האדם שביצע את העבירות או שהתיק נסגר. 

עבירות פליליות בדיני עבודה – למה חשוב שיהיה ליווי משפטי?

עורך דין פלילי יכול לייעץ לכם לגבי התנהלות מול הגוף שחוקר את העבירה או העבירות שבוצעו. זה יכול להיות גוף כמו משטרת ישראל או גוף כמו משרד העבודה. בהתאם לכך, עורך הדין גם ייתן לכם הסברים לגבי איסוף של חומרי ראיות וזאת על מנת שיהיה אפשר לייצג אתכם בצורה הטובה ביותר בבית המשפט ולהשיג את ההסכם המיטבי שיכלול גם הפחתה של סעיפי אישום או ביטול של חלקם.

איך בוחרים עו”ד דיני עבודה או עו”ד פלילי?

מומלץ לבדוק המלצות על עורכי הדין, לקרוא אותן בעיון וכמו כן לבדוק את הדירוג. מעבר לכך, יש גם לבדוק את הוותק של עורך הדין ולוודא שאכן הוא יטפל בתיק המשפטי שלכם מתחילתו עד סופו ולא עו”ד אחר. מבחינת המחירים, יש לקחת הצעות מחיר ממספר משרדים של עורכי דין שיש להם התמחות בדיני עבודה ובדיני פליליים. לאחר מכן, כאשר יש את כל הנתונים, יש לבצע שקלול ולבדוק איזה משרד עורכי דין תרצו שייצג אתכם. שיהיה בהצלחה!

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2022 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם