ניהול כספים במיקור חוץ יעניק לכם ניהול עסק נכון

30 דצמבר 2020

ניהול כספים

אם לא מנהלים נכון את נושא הכספים, אף עסק לא יצליח להתרומם ולהתפתח. אבל מה עושים אם לבעלי העסק אין את הידע הנדרש או את המשאבים להקים מחלקת כספים פנימית? משתמשים בשירותי מיקור חוץ

ניהול כספים קובע את יכולת ההישרדות ואת סיכויי ההצלחה של העסק. אם הכספים לא מנוהלים נכון, זה בכלל לא משנה מה שולי הרווח של העסק או כמה לקוחות יש לו. יתרה על כך, ניהול כספים נכון יכול וצריך למנוע מעבר על החוק – בין אם בשוגג ובין אם בכוונה.

כאשר מנהלים נכון את הכספים של העסק, זה אומר שלא נתקלים לפתע בצורך להפיק חשבונית פיקטיבית ושלא צריך לחשוש מפני ביקור פתע של חוקרי להב 433. זה כמובן עיקרון שתקף בכל מקום בעולם ויכול להגן אפילו על חברות בינלאומיות שנמצאות תחת פיקוח של יאחבל, אבל מסתבר שדווקא בישראל מתקשים להבין אותו. 

מיקור חוץ לסיוע בקבלת החלטות כספיות

הבעיה היא שבעלי עסקים לא יכולים לנהל את הכספים בעצמם. הסיבה לכך היא שבעלי העסקים צריכים להתעסק עם המוצר או עם השירות שלהם, לתת פתרונות ללקוחות ולנהל את העובדים. אחרי כל זה, לא נותר לבעלי עסקים זמן או משאבים לנהל גם את הכספים – למרות שהם כאמור הדבר החשוב ביותר.

בנוסף, להרבה בעלי עסקים גם אין את הידע הנדרש כדי לנהל כספים. זה שבעלי עסקים מכירים את המוצר, השירות או הלקוחות שלהם, לא אומר שהם יודעים איך לנהל כסף. אז אם לאותם בעלי עסקים גם אין את המשאבים או את היקף הפעילות שדורשים הקמת מחלקת כספים פנימית, מהפתרון היחיד יהיה להשתמש בשירותי מיקור חוץ. 

המשמעות של מיקור חוץ

מיקור חוץ הוא שירות שעליו בעלי עסקים משלמים סכום כסף מסוים מדי חודש. בתמורה, מי שמספק להם את השירות יכול גם לנהל את הכספים. מיקור חוץ הוא סוג של עבודת קבלן, אך כזה שעולה בקנה אחד עם הצרכים של העסק גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

בטווח הקצר תהליך של ניהול כספים במיקור חוץ מאפשר ניהול נכון יותר של העסק כי הוא משחרר את בעלי העסקים לעבוד במה שהם טובים בו. בטווח הארוך, הוצאה קבועה על ניהול כספים מוכרת בעצמה לצרכי מס והיא יכולה להגדיל את הרווח הפנוי של העסק. 

האחריות על ניהול כספים במיקור חוץ

מיקור חוץ הוא כלי שבו בעלי עסקים יכולים להשתמש בכל שלב של הפעילות העסקית שלהם. לא משנה מה היקף הפעילות של העסק או מתי הוא הוקם, כדאי לחשוב בחיוב על האפשרות של מיקור חוץ. באמצעות מיקור חוץ, בעלי מקצוע לוקחים אחריות על ניהול הכספים – אך בעלי העסקים ישנים טוב יותר בלילה. 

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2022 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם