כיצד לקבל החזרי מס מהמדינה?

3 אוקטובר 2021

עורך דין מע"מ

בכל שנה המדינה מרוויחה סכומי עתק כתוצאה מגביית מיסים עודפת. אזרחים רבים מהם נגבו אותם המיסים אינם מודעים לכך שהם עשויים להיות זכאים להחזרי מס מהמדינה, ומותירים את הכסף בידי המדינה. הדרך לקבלת כספכם בחזרה פשוטה וברורה מאוד ודורשת רק את הרצון הטוב לעשות זאת.

אל תשאירו את הכסף למדינה

מערכת גביית מס הכנסה בישראל פועלת בצורה כזו שבמקרים רבים המדינה גובה כסף מהמדינה אף על פי שבדיעבד היא אינה זכאית לו. גבייה זו, אשר יש להדגיש כי היא מתבצעת כדין ולפי חוק, מותירה בידי המדינה כ-8.5 מיליארד ₪ כל שנה שהיו יכולים לחזור לידי אותם האנשים מהם נגבה הכסף. יש להדגיש כי המדינה מאפשרת לאזרחים לבקש את הכסף בחזרה. בקשה זו מתבצעת באמצעות בקשה להחזר מס.   

נושא הגשת הבקשה להחזר מס

הגשת בקשה להחזר מס יכולה להתבצע מכוח מספר אפשרויות – עבודה בחלק מחודשי העבודה השנתיים, החזר מס לחיילים משוחררים, החזר מס לאימהות חדשות, החזרי מס לעולים חדשים, החזר מס למורים ועוד. החזרים אלו מתבצעים בפנייה לרשות המיסים ובה טענה לפיה בוצעה גביית מס בעודף, ובקשה לקבל החזר של עודפי הגבייה. הגשת בקשה להחזר מס יכולה להתבצע באופן עצמאי אך היא כרוכה במילוי של מספר לא מבוטל של טפסים והמצאת מסמכים רבים אשר נדרשים להוכחת עודפי הגבייה. עם זאת, ניתן לפנות לחברה המתמחה בתחום שתסייע לכם להימנע מכאב הראש הזה ולקבל את כספכם בחזרה במהירות.

אין צורך במאמץ

אותן החברות המסייעות בהגשת הבקשה להחזר המס הן מומחיות בתחומן. עבור האזרח הפשוט ההתמודדות מול מערכת בירוקרטית סבוכה ואיטית עשויה להיות כמעט בלתי אפשרית ולהיתפס כחוויה קשה ומרתיעה. זוהי, בין היתר, אחת הסיבות לכך שהון עתק נותר בידי המדינה ולא חוזר לידי האזרחים הזכאים לו. לפיכך, בדיקה של זכאות להחזר מס מול חברה המתמחה בכך, ולאחר מכן הגשת הבקשה דרכם, עשויה להקל עליכם באופן ניכר. 

הכסף נגבה מזמן? זה לטובתכם!

זכאות להחזר המס מתקיימת כאשר נגבו סכומים בעודף ועד ל-7 שנים ממועד הגבייה. כלומר, ניתן לבקש החזר מס עד 7 שנים אחורנית. אילו חשבתם שהמתנתם זמן רב וחבל על הכסף שנותר בידי המדינה זמן כה רב – התעודדו!. הכסף שהיה בידי המדינה בזמן הזה נהנה מתוספת ריבית של 4 אחוז בכל שנה והצמדה למדד המחירים לצרכן. כלומר, הכסף שלכם גדל בזמן שאתם שכחתם ממנו. אל תשכחו כי הכסף הזה הוא כסף שלכם, המגיע לכם לפי החוק, והמדינה, בזמן שהוא היה מצוי בידיה, דאגה לכך שהוא יגדל. לכן, אל תהססו לפנות למי שיכול לסייע לכם לקדם במהירות תהליך זה ולהחזיר לידכם את הכסף שלכם. בשונה בפעולה באופן עצמאי העשויה להיות מורכבת, אתם עשויים להידהם מהמהירות בה הכסף יחזור לידכם.

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2022 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם