איך לצאת בחיים מחובות גדולים

4 ינואר 2020

המשבר הכלכלי הנוכחי גרם לכך שאנשים רבים אינם יכולים לעמוד בחובות שנטלו על עצמם. עקב כך, הם עלולים להיות חשופים לתביעות מצד נושים.

המצב עבור החייבים עשוי להיראות חסר מוצא, אבל עליהם לדעת כי הצעד הראשון להתמודדות עם בעיותיהם ייעשה באמצעות פנייה לקבלת ייעוץ משפטי אצל עורך דין חדלות פירעון.

חובות וחבות פלילית

זאת ועוד, יש לדעת כי כאשר אדם נמצא בחובות גדולים, יכולים גם להינקט כנגדו הליכים פליליים. המדובר במקרים בהם קיים חוב משמעותי למס הכנסה או מס ערך מוסף. במקרים אלו אי תשלום החוב לרשויות המדינה עשוי להביא גם לפתיחה בחקירה פלילית כנגד החייב.

חובות וחקירות פליליות

כאשר כנגד חייב נפתחת חקירה פלילית, הדבר הטוב ביותר שהוא יכול לעשות הינו לדאוג שהוא יהיה מיוצג על-ידי עורך-דין אשר מתמחה בעבירות מסים. כאשר החייב מוזמן לחקירה פלילית, הוא נמצא במצב נחיתות אל מול החוקרים המיומנים והמנוסים.

פעמים רבות חקירה שמתחילה בהזמנתכם לשתף פעולה כעדים, עשויה להפוך מהר מאוד לחקירה באזהרה שבו אתם תמצאו את עצמכם חשודים בעבירה על החוק. לכן, חשוב שתימנעו ממסירת מידע מיותר לחוקרים.

מהלך החקירה

קחו בחשבון שהחוקרים גם יכולים לעשות לכם תרגיל חקירה, כאשר מטרתם היחידה היא להביא להפללתכם. קיימת אפשרות שלחוקרים אין ראיות ממשיות כנגדכם ואתם עשויים לסייע בידם, בכך שתתנו להם מידע חיוני שיכול לשמש אותם בבוא העת.

יתרה מזו, בעבור אנשים נורמטיביים חקירה אינה מצב בו הם רגילים להיות. לכן, מדובר בסיטואציה מלחיצה שעלולה לגרום לכם לבצע טעות קריטית שתביא להחמרת מצבכם. לכן, התייעצות עם עורך-דין תיטיב את מצבכם. זאת משום שהוא ינחה אתכם כיצד להתנהג בחקירה.

בנוסף, במידה ואינכם מרגישים טוב, אתם רשאים לבקש כי החקירה תופסק. החוקרים עשויים לא להסכים לבקשתכם ואז הדבר יהיה מצוין בפרוטוקול החקירה.

בסיום החקירה יש לכם זכות לבקש לעיין בפרוטוקול. כדאי לכם לוודא שהפרוטוקול אכן מציין את מהלך החקירה. פרוטוקול החקירה עשוי לא לייצג נאמנה את הדברים שאמרתם או שהחוקרים שאלו אתכם. לכן, נתונה בידכם האפשרות לבקש מהחוקרים לתקן את הפרוטוקול.

בדיקות רקע

חקירה במשרדי רשות המסים אינה עניין של מה בכך. לפני הזימון לחקירה, החוקרים ישתדלו לברר מה מצבכם הכספי, האם יש בבעלותכם הון, נכסים, עסקים שונים אשר ניתן להטיל עליהם עיקולים.

אל תשכחו שאינכם צריכים להוכיח את חפותכם וכי תפקידו של החוקר הוא למצוא ראיות שיוכיחו כי אתם אכן אשמים בעבירה מסוימת. החוקר ינסה לעיתים לנקוט בטקטיקות שונות כדי להלחיץ אתכם או להתחבב עליכם. לכן, חשוב שתגיעו מוכנים לחקירה.

לסיכום

חובות אינם סוף העולם, אז אל תיקלעו למרה שחורה. התקשרו עכשיו למשרד אגמי כהן סבג ושות’ וכבר תוכלו להיות בדרכם להיחלץ מכל החובות.

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2022 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם