איך עורך דין מנוסה עוזר לעבור את הגירושין בשלום?

22 נובמבר 2020

גירושין הם תמיד חוויה לא פשוטה. עצם פירוק המשפחה נתפש תמיד ככישלון, גם אם הוא לא כזה, וכשיש בתמונה גם ילדים התוצאה עלולה להיות פגיעה משמעותית בהם. בנוסף, הסכם הגירושין משפיע על חיי היומיום לאורך שנים רבות מאוד, ובמידה ניכרת. חוסר תשומת לב עלול להוביל גם להפסד נכסים יקרי ערך ולהקשות על היציאה לדרך החדשה. בהתאם ההמלצה היא להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה לגירושין.

ליזום במקום להגיב

עו"ד גירושין מיומן מסייע ללקוחותיו להוביל את התהליך במקום להיגרר. ליוזמה יש חשיבות רבה, כשאפילו פרטים טכניים לכאורה כמו האם התיק יידון בבית משפט לענייני משפחה או בבית דין רבני עשויים להשפיע על התוצאות – ועל החיים.

בנוסף, הצד האקטיבי מצליח בלא מעט מקרים להשלים את התהליך ולהגיע להסכם גירושין אופטימלי מבחינתו תוך זמן קצר – ולבנות מחדש את החיים בלי עיכובים מיותרים.

תמיכה משמעותית גם בפן הרגשי

כשבוחרים עורך דין גירושין בחיפה כדאי לבחון לא "רק" את רמת הבקיאות המקצועית שלו אלא גם את הקשב, הרגישות והנחישות. למעשה לתמיכה רגשית יש משקל נכבד בהצלחת התהליך, ובמיוחד בימים הראשונים כשהמתח, אי הוודאות וכאמור גם תחושת הכישלון והשבר משפיעים לרעה על האדם. עו"ד מנוסה שמצליח להציג ללקוח או ללקוחה תמונת מצב רחבה יותר, לטווח ארוך יותר ובעיקר על בסיס הניסיון שלו עם זוגות אחרים שבחרו בגירושין, מסייע בהתמודדות – וממלא את האדם באנרגיות החיוניות למאבק על האינטרסים המהותיים עבורו.

זמני שהות אופטימליים

הסעיף הקריטי בכל הסדר גירושין כשיש גם ילדים בתמונה הוא זמני השהות. כיום יש קונצנזוס נרחב בקרב המומחים שזמני שהות שוויוניים – כלומר חלוקה מאוזנת בין האם לאב – היא המצב הטוב ביותר עבור כל הצדדים. למרבה הצער ישנם מקרים שבהם זמני השהות הופכים לכלי ניגוח ע"י אחד הצדדים, במטרה לכפות על הצד השני הסכמה לדרישות לא הוגנות בסעיפים אחרים, ולכן נדרשת העזרה של עורך דין שיודע להילחם על זכויות לקוחותיו ועל הצדק. עוד כדאי לדעת בהקשר זה שככל שהילדים גדולים יותר, כך גדל הסיכוי שדעתם תילקח בחשבון, ולכן נדרש עו"ד שיודע איך לתקשר עם ילדים בגילאים שונים.

האם אפשר להשפיע על גובה המזונות?

כן.

אמנם יש סטנדרטים מוסכמים, וחישובים שמבוצעים בכל מקרה שבו נדרשת החלטה לגבי גובה המזונות – אבל יש גם מקום נרחב לשיקול הדעת של הסמכות המשפטית שדנה בתיק. עורכי דין עתירי ניסיון ספציפי בתחום הגירושין יודעים איך להציג את התמונה כך שייפסקו מזונות מתאימים לרצון הלקוח או הלקוחה. כמו כן ניתן בעזרת עו"ד מיומן להגיש בקשה להגדלת או הקטנת מזונות, ולתקן טעויות שכבר משפיעות לרעה על השגרה החדשה אחרי הפרידה.

המאמר באדיבות עו"ד גירושין בחיפה טל איטקין: https://www.itkintal.co.il/

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2021 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם