מחלוקות בענייני עבודה בין עובדות למעבידים

16 יוני 2021

עורך דין דיני עבודה

מחלוקות בענייני עבודה

בשנים האחרונות כמות התביעות של עובדים אשר תובעים את המעסיקים שלהם עקב סיבות שונות אשר גרמו להיווצרות מחלוקות בענייני עבודה, עולה באופן מטאורי ובתי המשפט לענייני עבודה עמוסים מאד. אין אחידות בין התביעות, יש תביעות דומות, יש תביעות זהות ואחרות שהן ייחודיות בהתאם לתחום העיסוק של החברה ולתפקידו של התובע.

במקביל קיימת גם עלייה בתביעות שמוגשות על ידי המעבידים לאור מקרים לא נאותים הקשורים לעובדים כמו גניבה ממעביד. לכן גם המעסיקים מגישים תביעה לבית המשפט לדיני עבודה והנושא מתנהל לאורך תקופה ארוכה עד ההכרעה של פסק הדין.

עורך דין דיני עבודה  מסוגל לחבוש שני כובעים. יש מקרים שבהם הוא מייצג את המעסיק שיש לו עימותים מול העובד עקב סיבות שונות ויש מקרים אחרים, שבהם הוא מייצג עובד לאור מחלוקות בענייני עבודה שגררו עימותים והגשה של תביעה משפטית בגין כל הכספים והזכויות שמגיעות לו.

בעת ההגעה לדיון הראשון בבית המשפט ולאחר שהשופט התכונן מראש למשפט וקרא היטב את שתי התביעות, הוא מציע להם להגיע להסכמות מחוץ לכותלי המשפט. הוא נוקב מי להערכתו אמור לקבל כספים מהצד השני. יש מקרים שבהם יש הסכמות במסדרונות של בית המשפט ויש מקרים שבהם לא מצליחים להגיע להבנות.

גישור משפטי עקב מחלוקות בענייני עבודה

במקרים של חוסר הסכמות, השופט מבקש מהצדדים להמשיך את ההתדיינות ביניהם באמצעות מגשר ניטרלי שמקובל על שני הצדדים. הוא יקיים איתם כמה וכמה מפגשים, ישוחח עם שני הצדדים, יבדוק באופן מעמיק את התלונות של האחד ושל השני ובסופו של דבר יעשה כל שניתן כדי להגיע להבנות ולמצוא דרך של הבנות, לעצירת מצב של מחלוקות בענייני עבודה בין הצדדים.

ברוב המקרים, מעביר העובד תביעה עבור מיצוי זכויות ועבור דרישת התשלום עבור כל כספים שלא קיבל.

כמו לדוגמה:

  • הטבות שקיבלו כל העובדים כמו משכורת 13 לאורך כל השנים ובשנה האחרונה כולכם קיבלו מלבדו.
  • פדיון ימי חופשה.
  • תשלום עבור דמי הבראה.
  • קבלת כספים עבור שעות נוספו שלא שולמו.
  • תשלום של מלוא דמי הפיצויים כולל הודעה מוקדמת.
  • הפרשי שכר.
  • כספים עבור הפקדה בקופת הפיצויים בחודשים האחרונים שלא שולמו לחברת ההשקעות. יש מקרים שבהם המעביד עובר עבירה פלילית כשהוא מקזז את החלק של העובד במשכורת השוטפת שלו, אך לא מעביר את מלוא הכספים הן של העובד והן של המעביד לקופת הפיצויים.

מעביד שנקלע לקשיים כלכליים ופשט רגל

במקרים שבהם המעביד שהוכרז כפושט רגל ונותר חייב כסף לעובדיו, ברוב המקרים אין מחלוקות בענייני עבודה אלא כל אחד מהעובדים מעוניין לקבל את כספו ולחפש מקום עבודה אחר. אך לאור העובדה שאין למעסיק כספים, העובדים הופכים לנושים מועדפים והם מתאגדים. עו”ד דיני עבודה פונה בשמם למוסד לביטוח לאומי כדי שכל אחד מהעובדים יקבל את מלוא הכספים המגיעים לו עבור שכר, פיצויים, חופש, הבראה, קופות פיצויים ועוד.

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2022 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם