ליווי של עורך דין פלילי

7 יוני 2021

דיני מיסים

אדם מן היישוב אשר חי אורח חיים נורמטיבי נעצר לא אחת כיוון שהוא חשוד בביצוע מעשה פלילי. אדם זה אינו מבין במה מדובר, לטענתו הוא לא עשה דבר ולכן הוא מעריך שמדובר בטעות והמשטרה עצרה את האדם הלא נכון. עם כל הכאוס וחוסר האונים, האדם חייב להתעשת ולתכנן את מהלכיו כדי שלא יוצר מצב שהוא יבצע את טעות חייו והיא תעלה לו ביוקר. לכן דרך הפעולה הנכונה היא לסרב להיחקר על ידי חוקר משטרתי עד שהחשוד ישוחח עם עורך דין פלילי. בשלב זה החשוד מזמן לתחנת המשטרה עו"ד פלילי שהוא מומחה בתחום זה והוא זה שיעניק לו את ההכוונה ואת ההדרכה לקראת החקירה המשטרתית.

אין זה פשוט לעמוד בפני חקירה צולבת תוך הטחת האשמות על ביצוע מעשים כאלה ואחרים שאדם זה לא עשה ואין לו נגיעה לתחום זה כלל. כל הבקשות שלו שיבדקו את הנושא אצלם כי יש כאן טעות אנוש בזיהוי שלהם נפלו על אוזניים ערלות. לכן מחוסר ברירה אדם זה מגייס כספים באמצעות אופציה של בית מניב והכספים הללו משמשים לו כדי לשלם לעורך הדין הפלילי וכדי לכלכל את ההוצאות החודשיות הביתיות בתקופה שבה לאור המקרה הוא לא יכול לעבוד. 

ניהול המהלך המשפטי על ידי עורך דין פלילי 

ברוב המקרים המשטרה אוספת ראיות אם הן קיימות, בהתאם למידע התובע מחליט להגיש כתב אישום ולאחר מכן חוקרים את הנאשם כדי להוציא ממנו הודאה באשמה, או לחלופין מתאמים הסדר טיעון. במקרה הספציפי מכיוון שאין כל קשר בין ההאשמות השונות לבין מעשיו של החשוד, עורך הדין מבצע מהלכים רבים, כדי שלא ייפתח ללקוח תיק פלילי שישפיע על כך מהלך חייו וכדי שלא יוגש נגדו כתב אישום.

אסטרטגיה של ניהול המשפט 

בהתאם לפרטי המקרה ולאור המיומנות הרבה של עורך דין פלילי הוא בוחן את הנושא מכל היבטיו ומחליט להתנהל מול הגורמים המשטרתיים ומול התובעים באסטרטגיה ספציפית שעשויה לעצור את פתיחתו של התיק הפלילי ואת כתב האישום. מדובר בכמה מהלכים המעידים על חפותו של החשוד, על דרך החיים שלו ועל אופן הפעילות שלו לאורך שנים במקום העבודה שלו ועדויות על הדרך שבה הוא מנהל את התא המשפחתי שלו.

מדובר במאבק עיקש וקשה ביותר מול גורמים שונים. ברוב המקרים לאור הפעולות המקצועיות והגיבוי המאסיבי של הוכחות ושל ראיות, ברוב המקרים מצליח עורך דין פלילי לשכנע את הגורמים הרלוונטיים כי יש לבחון תיק זה באופן מעמיק, כיוון שהסיכויים להצדקת כתב האישום הם אפסיים.

הליך פלילי 

מדובר בהליך שאורך כמה חודשים במינימום, הליך קשה ומפרך שדורש המון סבלנות ונקיטת פעולות שונות בהתאם לטקטיקה המתאימה ביותר לניהול ההליך הפלילי כשהמטרה שעומדת מול עיניו של עורך דין פלילי, היא להוכיח שאדם זה הוא חף מפשע. 

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2021 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם