הקשר בין עורך דין פלילי לדיני תעבורה

22 נובמבר 2021

עורך דין דיני עבודה

אין ספק שהיציאה לכביש טומנת בחובה סכנות רבות ויש מי שמבצעים גם עבירות תנועה כאשר על פי חוק, עבירת תנועה נחשבת לעבירה פלילית. עם זאת, קיין הבדל מהותי בין עבירות תנועה חמורות ובין עבירות תנועה קלות. עבירות תנועה מסוימות יסתכמו בצבירת נקודות, קורס של נהיגה מונעת או תשלום קנס או פסילת רישיון נהיגה.

בין אם מדובר בנהיגה ללא רישיון בתוקף, נהיגה במהירות מופרזת, אכיפה שלא לפי חוק, אי ציות לתמרורים או נהיגה ברמזור אדום. אך יש לקחת בחשבון שעבירות תנועה חמורות עשויות להגיע גם לאישום פלילי כולל תשלום של קנס כבדף מאסר על תנאי או ריצוי מאסר בפועל במיוחד לאור ריבוי עבירות התנועה בשנים האחרונות והמאבק בנהגים סוררים.

האישום הפלילי יכול להיות תוצר של אופי העבירה כמו נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול, פגיעה בעת נהיגה, נסיבות האירוע וכדומה. הסנקציות עשויות להשתנות מנהג לנהג, תלוי בגורמים שונים כמו אם מדובר בנהג ותיק או נהג חדש או עבירת תנועה שבוצעה בכביש בין עירוני או בכביש מהיר.

מה בין עבירות תנועה קלות לעבירות תנועה חמורות?

עורך דין תעבורה לרוב יוכל לסייע לכם במקרה של ביצוע עבירות תנועה קלות, שאינן מגיעות לאישום פלילי כמו למשל, פסילת רישיון נהיגה, שימוש בסלולרי במהלך נהיגה, עצירת הרכב במקום אסור, עיכוב או סיכון התנועה, חנייה במקום אסור.

עו”ד תנועה יוכל ללוות אתכם בביורוקרטיה המסועפת ולבחון כיצד אפשר לבטל את הקנס או להפחית את הקנס והעונש בעו”ד עורך דין פלילי ייכנס לתמונה במידה ומדובר בעבירת תנועה חמורה, כזו שהובילה לפתיחת הליכים פליליים נגדכם.

מה נחשב לעבירת תנועה חמורה? תאונת דרכים עם נפגעים, נהיגה במהירות מופרזת תחת השפעת אלכוהול ו/או סמים, גרימת עונש ברשלנות, ביצוע תאונה עם נפגעים, תאונת פגע וברח בה הנהג הפוגע בורח מהזירה ומנסה להתנער מהאחריות המוטלת עליו בגרימת התאונה, חציית מסילת רכבת בניגוד לתקנות. אלה הן עבירות שיש בהן סכנה לציבור, נהיגה בלתי אחראית שגרמה לנזק וכדומה.

עבירות תנועה אלה מחייבות העמדה לדין. מדובר בעבירות שיש עמן קלון ובוצעו בנסיבות מחמירות ולכן, במקרה זה יהיה צורך לפנות לעורך דין פלילי שיוכל ללוות ולייצג אתכם בהליכים פליליים.
חשוב להבין שלהליכים פליליים יכולות להיות השפעות דרמטיות ומרחיקות לכת כמו תשלום של קנס כבד, ריצוי מאסר בפועל, צו איסור יציאה מהארץ.

למי פונים בביצוע עבירות תנועה חמורות?

מומלץ להבין מראש מה נחשבת עבירת תנועה חמורה ולנסות להימנע ככל שניתן ואם בוצעה עבירה – לפנות לגורם המקצועי הנכון שיוכל לסייע לכם בהליכים המשפטיים.

במקרים שונים ישנן עבירות שנמצאות על הגבול שבין תעבורה ופלילי, תלוי בנסיבות ובמקרים אלה נוכחותו וניסיונו של עורך דין פלילי היא קריטית ויכולה לעשות הבדל גדול במידה וניתן יהיה להקל בעונש ולהפחית מחומרת העבירה וכך מחומרת הענישה על העבירה שבוצעה.

לדוגמא: ביצוע עבירה מחוסר תשומת לב בהשוואה לביצוע עבירות שבוצעו מחוסר ציות לתמרורים או בכוונה מלכתחילה.

ישנם עורכי דין המתמחים בדיני תעבורה שהינם גם עורכי דין פליליים ויכולים לספק את המענה המשפטי הנדרש או במקרה שזוהתה סוג העבירה לפי אופייה אפשר לפנות ישירות לעורך דין פלילי אם מדובר בעבירה שנחשבת לחמורה ודורשת ייצוג משפטי עקב פתיחת תהליכים פליליים.

חשוב לקבל ייעוץ משפטי מהגורמים הרלבנטיים, כך שידעו להנחות אתכם כיצד לפעול ולהבין גם את ההשלכות ואת הפרוצדורה שעומדת לפניכם. חפשו עורכי דין מנוסים ובקיאים בעלי ניסיון עבר בתיקים דומים, כדי לקבל את הייעוץ והייצוג המשפטי הטובים ביותר למען עתידכם. 

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2022 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם