נפגעתם מחוץ לעבודה? הנה מה שאתם חייבים לדעת

11 מאי 2021

כסף שחור - כסף שאינו מדווח לרשויות המס

בניגוד למה שאנשים לעיתים חושבים, תאונת עבודה לא חייבת להתרחש במקום העבודה עצמו. נפצעתם בהפסקת הצהריים מחוץ למקום העבודה? אולי בדרככם לעבודה, או בחזור ממנה? ייתכן שאתם זכאים לתבוע את זכויותיכם בגין תאונות עבודה. הנה כמה דגשים שחשוב לדעת בנושא. 

בין אם אתם עובדים במפעל, בבניין משרדים או בכל עבודה אחרת, תמיד יהיה חשוב להיות מבוטחים. ביטוח נפגעי עבודה מספק לכם כיסוי מסוים הן ברמה הכלכלית והן ברמה הרפואית. בפועל, אנשים לעיתים נפצעים ואין ביכולתם לפרנס את עצמם ואת המשפחה במשך תקופות ארוכות. לרוב, ביטוחים של נפגעי עבודה בדרך כלל תקפים עד 3 חודשים לאחר המקרה. בשלב הראשון, יהיה חשוב לקבל כמובן סיוע רפואי. במקביל, פנו לעורך דין בתחום של אובדן כושר עבודה. לרוב, בפגישת ייעוץ אחת כבר תוכלו להבין את אופי התהליך המשפטי הצפוי לכם. 

סיוע משפטי לנפגעי עבודה

נפצעתם במקום העבודה ואתם מעוניינים לתבוע את זכויותיכם? קודם כל, חשוב לאפיין את הפגיעה כפגיעה שאירעה בתחום שעות העבודה. יהיה חשוב לקבל סיוע של עורך דין אובדן כושר עבודה במקרים אלו. עורך הדין יוכל לסייע לכם לאפיין את הפגיעה כמה שהיא: פגיעה שאירעה בנסיבות עבודה, בשעות עבודה, במהלך מילוי חובה עבור מעביד ואפילו במהלך תפילות בוקר. 

אנחנו חיים במדינת ישראל, מדינה שבה ישנו אחוז אוכלוסייה גבוה מאוד של מתפללים בתפילות בוקר. אם נפצעתם בבית הכנסת או במהלך תפילת הבוקר שלכם, ייתכן שאתם תהיו מוגדרים בתור נפגעי עבודה. באילו עוד מקרים אדם יוגדר בתור נפגע עבודה?

באילו מקרים אפשר להגיש תביעת אובדן כושר עבודה?

אם תשאלו עורך דין אובדן כושר עבודה מנוסה, הוא יגיד לכם שהטווח של סוגי הפגיעות הוא גדול. למשל, גם פגיעות מיניות בשעות העבודה מוגדרות בתור פגיעת עבודה. כמו כן, מחלות שונות נחשבות בתור פגיעות עבודה, מקרי אלימות, גידוף ועוד. 

ואם כבר נגענו בנושא של גידוף או התעמרות במקום העבודה, חשוב להרחיב מעט בנושא. לא פעם, מעסיקים מתעמרים במועסק ובשכירים, מה שעשוי להוביל לפגיעות רגשיות ונפשיות קשות. במקרים מסוימים, ההתעמרות עשויה אפילו להוביל לפגיעות פיזיות ואלימות. 

התעמרות במקום העבודה – מה חשוב לדעת?

אם חלילה מתעמרים בכם במקום העבודה, אתם צריכים לתבוע את זכויותיכם. על כורך דין אובדן כושר עבודה יגיד לכם את אותו הדבר – זכויותיכם חשובות ביותר. במבחן המציאות, בדרך כלל התיקים המשפטיים האלו נוטים להסתיים לטובת השכיר. 

בין אם אתם חלילה נפצעתם, נפגעתם רגשית, חליתם או הותקפתם במקום העבודה, יהיה חשוב לקבל סיוע רפואי. ולא פחות חשוב מכך, יהיה חשוב לוודא שמקום העבודה נושא באחריות המוטלת עליו. פנו לעורך הדין שלכם בכדי להבין את הצעדים המשפטיים הבאים. 

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2022 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם