האם ניתן לפתוח בהליך פלילי בעקבות תביעת נזיקין?

19 יולי 2022

מסירה משפטית הינה מסירה המתייחסת למסירה של מסמכים ודברים חסויים אל בתי המשפט, משרדי עורכי דין, משרדי ראיית חשבון, ובעיקר משרדים ממשלתיים בדחיפות מהירה במיוחד

רגע לפני קבלת סיוע מאת עו”ד נזיקין, כאשר מדברים על תביעת נזיקין, חשוב להבדיל בין תביעה אזרחית לבין תביעה המנוהלת על ידי המדינה.

אם כך, האם ניתן לפתוח בהליך פלילי בעקבות תביעת נזיקין? הנה המידע לפניכם, המשיכו לקרוא. 

קודם כל, חשוב להבין מהי תביעת נזיקין.

תביעת נזיקין היא תביעה אזרחית העוסקת בנזקי רכוש וגוף, כאשר אותה יהיה ניתן להגיש נגד מי שגרם לפציעה בגוף כתוצאה מחבלה או תאונה, חבלה ברכוש כמו רכב, דירה ועוד.

כמו כן, התביעה יכולה להיות בגין כל מקרה של עוולה כגון רשלנות, הגורמת למישהו אחר לסבול הפסד.

עם זאת, במקרים מסוימים ניתן גם להגיש תביעת נזיקין פלילית כנגד גורם העוולה. האם במקרים אלו נצטרך עורך דין נזיקין ללא הוכחת נזק כלשהוא? האם נצטרך עורך דין פלילי? המשיכו לקרוא. 

באילו מקרים תביעת נזיקין יכולה להיות פלילית?

רגע לפני שמדברים על פגיעת לשון הרע, עורך דין נזיקין ללא הוכחת נזק ומה שבין לבין אלו, חשוב להבין שתביעת נזיקין יכולה להיות גם פלילית.

במילים הכי פשוטות, בכל מקרה בו המשטרה צריכה להתערב במקרה שלכם, ייתכן ויוגש נגדכם כתב אישום פלילי (אלימות, סמים, הטרדה מינית, תאונת דרכים הכוללת הרוגים או נפגעים, חלילה רצח וכדומה). 

בכדי שתביעת נזיקין תוביל לפתיחת תיק פלילי במשטרה, על התובע להגיש תלונה במשטרה וכן לנקוט באמצעים המשפטיים הרלוונטיים להשלמת התהליך.

במקרים אלו יהיה חשוב למצוא את עורך הדין הנכון ביותר לסוג התביעה שלכם. 

מהי תביעת נזיקין ללא הוכחת נזק?

אם אמרו לכם שאתם צריכים עורך דין נזיקין ללא הוכחת נזק, כנראה עשו לכם “שיימינג”, אולי הוציאו עליכם “לשון הרע”, דיבה וכדומה.

הוצאת דיבה, שיימינג ולשון הרע יצריכו ממכם עורך דין נזיקין ללא הוכחת נזק, מאחר בניגוד לתביעת נזיקין של רכוש, לא נגרם לכם כנראה הפסד מוחשי. 

למרות שתביעות נזיקין ללא הוכחת נזק דנות בפגיעה שאינה ברכוש, ייתכן שנפגע לכם העסק בעקבות הוצאת לשון הרע או דיבה, כך שיהיה חשוב להסתייע בעורך דין שמכיר את סוגי התביעות האלו.

אם עושים זאת נכון, אפשר להוציא פיצויים של עשרות אלפי שקלים וגם יותר.  

למצוא את עורך הדין הנכון לסוג התביעה שלכם 

בין אם תצטרכו עורך דין נזיקין ללא הוכחת נזק או עו”ד מסוג אחר, כאשר אתם זקוקים לעזרה משפטית, חשוב למצוא עורך דין המכיר את סוג התביעה הרלוונטית לכם.

למשל, אם אתם רוצים לתבוע בגין פגיעה בנדל”ן, אז חשוב למצוא עורך דין שמתמחה בתחום נזקי הנדל”ן.

עדיף לשאול את העו”ד על הניסיון שלו לפני שאתם שוכרים אותו, כדי שתוכלו להיות בטוחים שיוכל לעזור במקרה שלכם.

אנשים מסוימים עשויים לחשוב שהם פשוט יכולים למצוא כל עורך דין ואותו עו”ד יוכל לטפל בתיק שלהם.

עם זאת, זה לא תמיד המצב. מציאת עורך הדין המתאים לסוג התביעה שלכם יכולה לעזור לוודא שהתיק יטופל בצורה נכונה, מהירה ויעילה.

כתובתינו
מגדל בסר 3, קומה 35, רח’ מצדה 9, בני ברק
03-609-6467
או התקשרו לנייד: 050-7637376
פקס
1533-6096467
דואר אלקטרוני
office@acs-law.co.il
2022 © כל הזכויות שמורות

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות חייגו 03-6096467

או שלחו פרטים ואנו נחזור אליכם