מהן עבירות כלכליות?

מה ההשלכות של ביצוע עבירות כלכליות? מה ניתן לעשות במקרה וחושדים בי בעבירות בתחום הכלכלי ומדוע כדאי להיעזר בעורך דין מיסים במקרים אלו

חוקי המדינה תוכננו בכדי שיקיפו כל חלק מחיי האזרח, על פי החוק כל דבר אשר אינו אסור על האזרח הפשוט הינו מותר. החוקים אינם נכתבים בכדי שהאדם הפשוט ידע לפרש אותם ולעיתים קרובות אנשים טועים בהבנת חוקים מסוימים והדבר יכול להוביל לענישה מצד המדינה. עבירות כלכליות הן מצבים בהם אדם, חברה או תאגיד אינו פועל במסגרת החוקים הפיננסים ונתפס על ידי מס הכנסה, האגפים הפיננסים במשטרה או כל סמכות חוקית אחרת. על עבירות כלכליות מוגשים במקרים רבים כתבי אישום פליליים והענישה עליהם יכולה להגיע בצורה של קנסות כבדים ואפילו תקופות מאסר ממושכות בפועל.

בכדי להימנע מביצוע עבירות כלכליות מומלץ להיעזר בליווי רציף של משרד עו"ד המתאים לגודל העסק שלך ומתמקצע בחוקים פיננסים. משרד עו"ד אגמי כהן סבג ושות' הוא מהמשרדים המובילים המציעים ליווי שכזה ועזרה לאנשים אשר כבר נמצאים תחת כתבי אישום או חקירות כלכליות.

מה הן עבירות כלכליות

עבירות כלכליות הן כל סוג של אי עמידה באחד מההיתרים או ההגבלים הפיננסים הקבועים בחוק הכלכלי. עבירות כלכליות נקראות גם עבירות צווארון לבן והן יכולות לכלול עבירות מס, עבירות הונאה, עבירות בשווקי ההשקעות כגון ניירות ערך, מט"ח וכדומה.

invetigation room

חקירות כלכליות

חקירות מסוג זה נערכות מול אנשים פרטיים או גופים עסקיים ומוסדיים, אשר חשודים בעבירה על אחד או יותר מן החוקים הפיננסים של המדינה בה הם פועלים. ברוב המקרים, חקירות כלכליות גלויות יגיעו רק לאחר שנערכו חקירות סמויות בשלב מוקדם יותר, להן לא היה מודע הנאשם.

לאחר שכל הראיות נאספות בחקירה הסמויה, החקירה הופכת לגלויה בן רגע, גורמים מטעם החוק מגיעים אל כל המעורבים ומתחקרים אותם באותו הזמן. למרות שהחקירה מתחילה מיד עם המעצר חשוב לזכור כי כל אדם זכאי בשלב זה לייצוג של עו"ד ולא מומלץ לוותר על האפשרות הזו, בין אם אתם אשמים או לא.

ייצוג של עו"ד ימנע מכם לעשות טעויות או להגיד דברים אשר ייפגעו בכם בהמשך החקירה והמשפט. משרד עו"ד אגמי כהן סבג ושות' סייע לאנשים רבים לצאת בצורה הטובה ביותר מן חקירות כלכליות, להבין אילו ראיות עומדות נגדם ומה היא שיטת הפעולה הנכונה ביותר לנקודה בה הם נמצאים. לעיתים ניתן בעזרת ייצוג מקצועי לפתור את כל המצב מבלי שיוגשו אישומים פליליים.

מדוע להיעזר בעורך דין מיסים

עורך דין מיסים היינו אדם אשר למד וחקר את החוק והמקצוע שלו מחייב אותו להתעדכן בכל התקנות והתקדימים המשפטיים הקיימים בתחום זה. כאשר אדם מובא לחקירה או למשפט על עבירות כלכליות עליו להבין את הראיות אשר נמצאו כנגדו ואת המשמעות האמיתית שלהן. מעבר לכך, עליו לדעת כיצד להגן על עצמו מול בית המשפט ובאיזו דרך עליו לפעול בכדי להגיע למצב הטוב ביותר. קשה מאוד להשיג את כל אלה בשפה זרה, והשפה המשפטית היינה שפה זרה לאדם הפשוט. עורך הדין ישמש כמתורגמן, איש המשא ומתן והגנרל בהגנה שלך. עקב הסנקציות הקשות היכולות להגיע עקב עבירות כלכליות, מומלץ מאוד להיעזר בליווי רציף של עו"ד מיסים אך היא קריטית במצבים בהם כבר מתנהלת חקירה או הוגש כתב אישום.

מהן עבירות כלכליות?

למה משרד עו"ד אגמי כהן סבג ושות'

בפשטות, כי מדובר כאן בחיים שלך. עבירות כלכליות יכולות להוביל למצבים שלקנסות כלכליים כבדים המשנים מצבי חיים של אנשים רבים או אפילו להסתכם במאסר בפועל למשך שנים. בכדי למנוע הגעה למצבים שכאלה אספנו את מיטב המוחות החוקיים ואנו מספקים ייעוץ טלפוני חינמי וליווי רציף או נקודתי של עסקים גדולים ואנשים פרטיים בכל דבר הקשור לתחום העבירות הכלכליות. התקשרו עכשיו ואפשרו לנו לעזור לכם.