עורך דין מיסים

 

לא פעם אנו שומעים בתקשורת על אמנים או בעלי עסקים המעורבים בהליכים פליליים כתוצאה מעבירות מס כאלו או אחרות. היות בישראל על כל אדם מוטלת החובה לדווח על הכנסותיו לרשות המיסים, כל פעולה שאינה עולה בקנה אחד עם החוק נחשבת לעבירה פלילית הדורשת את התערבותו של מומחה לדבר והוא – עורך דין מיסים.

 

מה תפקידו של עורך דין מיסים?

 

תפקידו של עורך דין מיסים המתמחה בחוק המיסים ובקיא בפסיקות שונות בנושא היא לייצג נחקרים, חשודים ונאשמים בתיקים העוסקים בתחום לרבות – במקרים של הלבנת הון, עבירות מס הכנסה, עבירות מע"מ, עבירות הונאה, דרך עבירות צווארון לבן ועד עבירות ניירות ערך. כמו כן משרד עורך דין מיסים יתמחה גם בהגשת ערעורים על פסילת ספרים, במתן ליווי משפטי בעת גילוי מרצון ועד לייצוג בדיונים שונים הן בבית המשפט והן מחוצה לו.

 

מתי צריך להכניס עו"ד מיסים לתמונה?

 

אחת הסוגיות המעניינות ביותר בעולם הפסיכולוגיה המשפטית, היא סוגיית השימוש בשירותי עורך דין על ידי חשודים בעבירות פליליות, ובכלל זה בעבירות מס. בכל מקרה של חקירה פלילית, ישנם שני צדדים: הצד שמעוניין להוכיח את דבר העבירה, והצד שמעוניין להפריך אותו. הצד החוקר והתובע הוא צד ממוסד ומיומן, שנוקט בשלל טקטיקות על מנת להטות את היתרון לכיוונו, ובין היתר נוקט בטקטיקות של יצירת אמון מדומה אל מול הנחקר על מנת למנוע ממנו את ההבנה בצורך הקריטי של ייצוג עורך דין פלילי. מבחינת החשוד, הוא זה שאמור להגן על עצמו, ובמקרים רבים הוא גם מאמין שיש לו את היכולת לעשות זאת, שכן הוא לא באמת מאמין שביצע עבירה פלילית.

 

בין אם זומנתם לחקירה, בין אם עולה בלבכם חשד כי אדם בחברה בה אתם עובדים ביצע דבר עבירה ובין אם המעסיק זימן אתכם לשיחה כי חושד בכם שביצעתם הונאה, מומלץ ורצוי לפנות לעורך דין מיסים. עורך דין זה בקיא בחוק ובפסיקה ויכול לספק לכם ייעוץ וליווי אישי לגבי הפעולות אותן מומלץ שתנקטו, כמו כן הוא יכול לייצג אתכם לכל אורכם של ההליכים המשפטיים שינקטו. כמו כן, הוא יכול להמתיק את הגלולה המרה, במקרה והוצא כנגדכם כתב אישום ובמקרים רבים אף למנוע את הוצאתו של זה, על ידי הייצוג המתאים. אם כך, בהחלט יהיה זה נכון מבחינתכם להזמין את שירותיו כבר ברגע הראשון בו אתם יודעים שמתנהלת נגדכם חקירה כלכלית, ולהשתמש בשירותיו עד תום ההליך המשפטי. בשלב הראשון, יספק לכם עורך הדין את הערך הנדרש במישור הפלילי, ובהמשך הדרך את הערך הנדרש במישור המקצועי ובהיבטי חוקי ותקנות המס, כפי שנקבע ע"י רשות המיסים.

 

שירות עורך דין מיסים

דברים שאפשר ללמוד מהגדולים

 

אם אתם מתלבטים בשאלה האם עליכם להזמין את שירותיו ובאיזה שלב בדיוק, הדבר הנכון ביותר לעשות בהיבט זה, הוא ללמוד מאנשי עסקים בכירים ובעלי הון. אנשים אלה אינם זזים ללא עורך דין, מכיוון שהם א' יכולים לממן זאת וב' מבינים את החשיבות הקריטית של נוכחות עורך דין בכל פעילות שלהם. לאורך כל ההליך המשפטי, כבר החל מהדקות הראשונות לחקירה, יעשה הגוף החוקר כל מאמץ להוציא מן החשוד מידע שיכול לסייע בהפללת החשוד עצמו. אך ורק עו"ד מיסים יכול לספק לכם את ההגנה הנדרשת כבר מהדקות הראשונות הללו.

 

למעשה, תפקידו של עו"ד מיסים הוא כפול:

  • להגן עליכם במישור הפלילי
  • להגן עליכם במישור הכלכלי/ מיסוי

 

כאשר אתם יושבים מול חוקרי רשות המיסים, אתם יושבים למעשה מול גוף חוקר בעל סמכויות חקירה, וכל מילה שתוציאו במהלך החקירה יכולה לפעול לרעתכם עד כדי היקף הענישה שתושת עליכם. איש מקצוע בתחום מס הכנסה ומיסוי, מסייע לכם בהתנהלות מול גורמי החקירה והתביעה במישור הפלילי, בבחינת נסיבות המקרה וזיהוי נסיבות מקלות, בהנחיה והדרכה מה מותר ומה אסור לכם, מה עליכם להגיד ומה לא וכדומה, ובהמשך הדרך הוא מסייע לכם גם במישור המקצועי של חוקי המס ומציאת קו ההגנה המיטבי עבורכם.

 

איך בוחרים עורך דין המתמחה בתחום?

 

כאשר ישנם עורכי דין רבים המתמחים בדיני מיסים, נשאלת השאלה – איך ניתן להגיע לבחירה שתשרת את האינטרסים שלכם על הצד הטוב ביותר, בכך שתביא את כל הזכויות שלכם לכדי מימוש? הנה כמה המלצות:

 

  • מקצועיות – אל לכם להתפשר על מקצועיות. עורך דין מקצועי אשר מכיר את עבודתו, בקיא בדינים הקיימים ודואג להתעדכן ללא הרף בפסיקות חדשות, יכול לייצג אתכם ביד רמה ולמזער נזקים בצורה משמעותית.
  • ניסיון – חשוב שלעורך הדין יהיה ניסיון בייצוג מקרים דומים, גם אם בין כתלי בית המשפט וגם בדיונים הנערכים מחוץ לו. על ניסיון זה להיות מוכח תוך שנסמך על מגוון לקוחות מרוצים.
  • יחסי אנוש – רובנו ככולנו היינו רוצים שעורך הדין שמייצג אותנו יהיה כמה שיותר מקצועי בעבודתו. הרשו לנו לומר לכם, כי גם היחס האישי שעורך דין מיסים מספק הנו לא פחות חשוב. עבירות מיסים הן נושא סבוך ומורכב אשר יכול להשפיע על חייכם ללא היכר, ועל עורך הדין לגלות גם רגישות למצבכם ולהסביר לכם פרט, פרט על שלבי התהליך אותו אתם עתידים לעבור.

 

אף פעם לא מאוחר

 

איש מקצוע יכול לספק לכם את הערך הרב ביותר, דווקא ברגעים בהם אתם הכי פחות חושבים על האפשרות הזאת, הדקות הראשונות של העיכוב או ההזמנה לחקירה, כבר אז, כשאתם נמצאים במצב של הלם, של פחד ושל חוסר וודאות, כבר אז אתם זקוקים לעורך הדין יותר מכל. ואחרי שאמרנו את כל זה, אף פעם לא מאוחר להזמין עורך דין מקצועי שייצג אתכם בהליך המשפטי.

 

משרד עו"ד מיסים אגמי כהן סבג ושות' פועל כבר שנים בתחום המסועף. צוות המשרד מונה עורכי דין מן השורה הראשונה אשר לכל אחד מהם רזומה מפואר וניסיון עשיר בתחום. לעורכי הדין במשרד אגמי כהן סבג ושות' ידע נרחב בתחום דיני מיסים והם יכולים לייצג אתכם על הצד הטוב ביותר בתחום תוך שמספקים ליווי אישי לכל אורכו של התהליך.

 

לתיאום פגישה עם עורך דין מיסים – צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם ייעוץ וליווי משפטי.